українська російська англійська
Міндоходів: Понад 80 тис. найманих працівників вже офіційно працевлаштовані
22.11.2013 | 16:26
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

За 10 місяців поточного року співробітники Міністерства доходів і зборів України виявили понад 80 тис. найманих робітників, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями. Після офіційного працевлаштування «тіньових заробітчан» бюджет додатково отримав 14,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Крім того, 39 тис. осіб, що здійснювали підприємницьку діяльність без документів, залучені до державної реєстрації та сплатили 17 млн. грн. податку.

Порушення трудових прав громадян, відзначають у Міністерстві, залишається, на жаль, розповсюдженим явищем на вітчизняних підприємствах. Фахівці Міндоходів фіксують порушення законодавства у 93 відс. підприємств, що перевіряються. З початку року за результатами перевірок до бюджету донараховано майже 303 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій.

Крім того, за результатами заслуховування на спеціальних комісіях керівників підприємств-боржників з виплат зарплат погашено майже 1,1 млрд. грн. заборгованої зарплати. Бюджет отримав 208 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Понад 50 тис. підприємців, які виплачували зарплати менше мінімальної, підвищили рівень оплати праці, внаслідок чого бюджет отримав додаткових 101,6 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб.

версія для друку