українська російська англійська
Новий перинатальний центр буде відкрито на Херсонщині
22.11.2013 | 18:50
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Новий Херсонський обласний перинатальний центр, у рамках Національного проекту «Нове життя», буде відкрито наступного року.

Про це під час засідання Експертної комісії з реалізації Національного проекту «Нове життя», яке відбулася 22 листопада в приміщенні Агентства, повідомив перший заступник Голови Держінвестпроекту Микола Стеблинський.

«Усі необхідні документи для створення у Херсоні перинатального центру, в рамках Нацпроекту «Нове життя» – медично-технічне завдання, проектно-кошторисна документація - вже погоджені із центральними органами виконавчої влади та відповідають всім стандартам», - повідомив М.Стеблинський. – Тому, плануємо, що наступного року в Херсонському регіоні з’явиться новий потужний, обладнаний найсучаснішою медичною технікою, перинатальний центр».

Керівник Нацпроекту «Нове життя» Віктор Сірман зазначив, що перинатальний центр у Херсоні реконструюватиметься на базі обласної лікарні пологового будинку.

«Новостворений перинатальний центр буде розрахований на 108 ліжок й планується, що щороку він прийматиме 2 100 пологів, - сказав В.Сірман. – Створення нового центру дозволить на 30% зменшити смертність немовлят у Херсонському регіоні, тому я дуже прошу представників регіону не зволікати із усіма потрібними процедурами, адже жінки Херсонщини дуже чекають на відкриття цього медзакладу».

За словами керівника Нацпроекту, 60% працівників Херсонського медичного закладу вже пройшли стажування у перинатальних центрах Києва та Донецька і мають відповідні сертифікати.

Нагадаємо, що на базі регіональних перинатальних центрів уже два роки поспіль проходили міжнародні навчальні семінари та тренінги для акушерів-гінекологів та неонатологів. Теоретичні семінари та практичні тренінги проведили провідні німецькі фахівці.

У засіданні взяли участь: Панамарчук О. - начальник Управління фінансово-економічного забезпечення та обліку Держінвестпроекту; Бахмат Ю. – заступник директора департаменту – начальник відділу нормативно правової роботи Юридичного департаменту Держінвестпроекту, Підвисоцький В. – радник голови Херсонської ОДА, Короленко В. – директор Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА, Туркевич Ю. – в.о. начальника управління капітального будівництва Херсонської ОДА та інші.

Довідково

Національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» реалізовує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами. Нацпроект запроваджений з ініціативи Президента України Віктора Януковича та втілюється за участі Міністерства охорони здоров‘я України, Національної академії медичних наук  України, місцевих органів самоврядування за сприяння Всеукраїнської благодійної організації «Фонд Віктора Пінчука - соціальна ініціатива» та міжнародних агенцій.

Національний проект "Нове життя" передбачає створення мережі перинатальних центрів ІІІ рівня, які відповідають міжнародним стандартам ISO спеціально для вагітних жінок із різноманітними ускладненнями, а також їхніх новонароджених дітей вагою від 500 грам.

За 2 роки в рамках реалізації Нацпроекту перинатальні центри вже відкрито в 11 областях України: Кіровоградській (31.01.12), Київській (1-й – 10.02.12), Харківській (02.03.12), Донецькій (14.05.12), Дніпропетровській (21.06.12), Житомирській (05.07.12 АР Крим (11.12.12), Полтавській (27.12.12), Рівненській (26.02.13), Хмельницькій (23.05.13). За цей період у центрах народилося понад 30 тисяч дітей. Як результат - зменшуються показники материнської та дитячої смертності в регіонах. Наприклад, у Кіровоградській області показник малюкової смертності, який був одним із найвищих в Україні, всього за один рік зменшився на 28 %. За інформацією Державної служби статистики, у 2012 році в Україні зафіксовано найменший за останні 20 років рівень смертності дітей віком до одного року.

версія для друку