українська російська англійська
Микола Азаров: Вимоги МВФ стали останньою краплею для ухвалення рішення про призупинення асоціації
23.11.2013 | 09:48
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна просила ЄС допомогти укласти з МВФ угоду про отримання кредиту на нормальних умовах, однак такої допомоги не отримала.  

Умови Міжнародного валютного фонду, висунуті Україні для отримання нового кредиту, стали «останньою краплею» для прийняття Урядом рішення про відстрочення підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Про це заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров в ефірі програми «Шустер live».

«Вимоги МВФ стали, скажу відверто, останньою краплею. Ми зрозуміли - допомоги чекати нізвідки, ми не можемо залишити своїх людей без зарплат і пенсій, і ми були змушені зробити паузу», - сказав він.

За словами Миколи Азарова, Міжнародний валютний фонд вимагає від України вдвічі збільшити плату за комунальні послуги, заморозивши при цьому зростання зарплат.

«Поки ми в Уряді, поки Президент Янукович, не буде цього», - пообіцяв Прем'єр-міністр.

Крім того, додав він, МВФ пропонує скоротити розмір кредиту, який може надати Україні, до суми, необхідної лише для погашення зобов'язань перед самим фондом.

Як зазначив Микола Азаров, Україна до останнього моменту сподівалася на сприяння Європейського Союзу в отриманні нового кредиту від МВФ.

Глава Уряду підкреслив, що Україна не відмовляється від співпраці з МВФ, але ніколи не піде на неприйнятні для себе умови заради отримання кредиту.

версія для друку