українська російська англійська
Затверджено порядок припинення пайового та корпоративного інвестиційних фондів
25.11.2013 | 09:24
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) затвердила Положення про порядок припинення пайового інвестиційного фонду та Положення про порядок припинення корпоративного інвестиційного фонду. Відповідні документи були прийняті на засіданні регулятора, що пройшло 19 листопада 2013 року.

«Ці два Положення були розроблені регулятором на виконання Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України «Про інститути спільного інвестування». Законом передбачено, зокрема, що пайовий та корпоративний фонди припиняються виключно шляхом ліквідації, а її порядок та строки встановлюються  нормативно-правовими актами Комісії. З метою встановлення порядку припинення пайового та корпоративного інвестиційних фондів, а також удосконалення та спрощення такої процедури Комісія розробила та затвердила відповідні Положення», - розповіла Оксана Симоненко, директор департаменту спільного інвестування та регулювання діяльності інституційних інвесторів НКЦПФР.

Необхідно зазначити, що розроблені нормативно-правові акти передбачають не тільки приведення регуляторної бази порядку припинення інститутів спільного інвестування у відповідність до вказаного Закону України, а також і оптимізують сукупність актів НКЦПФР шляхом їх об’єднання у єдині нормативно-правові акти з розподілом виключно між пайовим та корпоративним інвестиційними фондами.

Комісія розраховує, що затверджені порядки сприятимуть забезпеченню прозорої та зрозумілої інвесторам процедури ліквідації та розрахунків з учасниками пайового або корпоративного фондів під час їх ліквідації.

Найближчим часом Положення будуть направлені до Мін’юсту для проходження процедури державної реєстрації.

 

версія для друку