українська російська англійська
Укрзалізниця розпочала масштабну програму забезпечення житлом працівників галузі
25.11.2013 | 14:14
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця розпочала реалізацію масштабної програми забезпечення житлом працівників галузі, якою передбачено упродовж 2014 року на кожній із 6 залізниць ввести в експлуатацію не менше 100 квартир. Про це стало відомо від генерального директора Укрзалізниці Сергія Болоболіна у Коростені, де днями 30 сімей залізничників отримали ордери на житло у п’ятиповерховому будинку по вул. Кірова, 70-а.

Програма будівництва житла залізницями України затверджена наказом Укрзалізниці у жовтні 2013 року. Нею передбачається силами шести залізниць України протягом 2013-2014 років збудувати нові житлові будинки та реконструювати під житло існуючі будівлі. ЇЇ реалізація дозволить покращити житлові умови працівників, підвищити мотивацію до праці та сприятиме закріпленню кадрів на залізничному транспорті.

«Соціальні питання для залізничної галузі були і залишаються пріоритетними. Сьогодні, в умовах зменшення обсягу вантажоперевезень, коли перед галуззю стоять важливі завдання оновлення основних фондів і у першу чергу – локомотивів, ми виконуємо усі зобов’язання щодо соціального захисту працівників, які передбачені колективними договорами підприємств та залізниць і галузевою угодою Укрзалізниці із профспілкою, і продовжуватимемо цю роботу. Так як отримали ордери на житло залізничники Коростенського вузла, у нових квартирах оселяться і працівники галузі у інших населених пунктах», – зазначив Генеральний директор Укрзалізниці.

Будинок у Коростені, де 22 листопада залізничники справили новосілля, – це одна із новобудов, яка передбачена зазначеною житловою програмою. До того ж влітку 2014 року, як зазначив начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин, закінчиться будівництво другої черги на 35 квартир за цією ж адресою (по вул. Кірова, 70-а). Наразі стадія готовності будівництва складає 50%.

Програма  забезпечення житлом, як зазначив Сергій Болоболін, спрямована на підтримку  і молодих фахівців, які тільки розпочинають трудову діяльність на підприємстві, і залізничників - пенсіонерів, про яких у галузі не забувають, і, звичайно, це сприятиме зменшенню квартирної черги.

Чергове новосілля цього року залізничники справлять у Херсоні, де підрозділи служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Одеської залізниці завершують роботи з будівництва 109-квартирного 9-ти поверхового жилого будинку по вулиці 49-ї Гвардійської дивізії.

У квартирах будинку виконано повний комплекс внутрішніх оздоблювальних робіт стін та стель з підготовкою під фарбування, зроблено стяжку підлог. У кожному під’їзді встановлено ліфти та броньовані вхідні двері. Для маломобільних груп населення на входах у під’їзди облаштовані пандуси.

Для економії паливно-енергетичних ресурсів у будинку встановлено металопластикові енергозберігаючі вікна та виконано утеплення фасаду . Для опалювання будинку влаштована індивідуальна газова котельна. У кожній квартирі встановлені лічильники тепла, терморегулятори для регулювання температури в приміщеннях залежно від зовнішньої температури.

У під'їздах встановлені датчики руху, що відповідають за включення світла при появі людей у під’їзді, вуличне освітлення теж вмикається автоматично.

На прибудинковій території будівельники облаштували дитячий майданчик з гойдалками. Біля нового будинку  висаджені дерева та кущі.

Довідково

Будинок по вул. Кірова, 70-а у Коростені збудований коштом Південно-Західної залізниці і має 12 двокімнатних та 18 трикімнатних квартир – це перша черга будівництва, яке було розпочато у 2010 році. Будівля загальною площею 2 637,7 кв.м  під’єднана до мережі водогону, каналізації, газо- та електропостачання. Облаштована прибудинкова територія.

Друга черга будівництва у Коростені –  це дев’ятиповерхівка на 35 квартир, яка буде введена в експлуатацію у 2014 році. Вона складатиметься із 9 двокімнатних, 8 трикімнатних та 1 чотирикімнатної квартири. Наразі виконані роботи з облаштування цегляної кладки зовнішніх стін 1-8 поверхів та триває укладка цегляних зовнішніх стін 9 поверху.

 

 

версія для друку