українська російська англійська
Схвалена Урядом Стратегія регіонального розвитку - ефективна система планування розвитку територій, - І. Прасолов
25.11.2013 | 14:44
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Створено ефективну систему стратегічного планування регіонального розвитку, наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов, коментуючи рішення Уряду щодо затвердження Державної стратегії регіональної розвитку на період до 2020 року.

«Президентом України було поставлено завдання розробити Державну стратегію регіонального розвитку на період до 2020 року з урахуванням світових стандартів і кращого досвіду. Постанова Кабінету Міністрів України розроблювалась Мінекономрозвитку із використанням нових підходів до формування державної регіональної політики, з урахуванням особливостей розвитку національної економіки та останніх тенденцій розвитку світової економіки», - сказав Ігор Прасолов.

Як зазначив Міністр, ґрунтовний аналіз соціально-економічного  розвитку регіонів дав можливість визначити три цілі державної політики регіонального розвитку.

«Перша ціль - підвищення конкурентоспроможності регіонів (для цього будуть створюватись умови для ефективного використання внутрішнього потенціалу регіонів). Друга ціль -  територіальна соціально-економічна інтеграція і просторовий розвиток. Маємо на меті зменшити  регіональні диспропорції, збільшити доступність для населення соціальних, комунальних, транспортних, адміністративних та інших послуг. І третя ціль - ефективне державне управління у сфері регіонального розвитку», - пояснив Міністр економічного розвитку і торгівлі.

У рамках цих стратегічних цілей, за словами Ігоря Прасолова, визначені основні завдання, спрямовані на  їх досягнення. Він також додав, що реалізація Стратегії здійснюватиметься у 2 етапи: 1-й – 2014-2016 рр. та 2-й – 2017-2020 рр.

версія для друку