українська російська англійська
Схвалено нову концепцію програми розвитку українського Придунав'я
25.11.2013 | 14:55
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Нова концепція Державної цільової регіональної програми розвитку українського Придунав'я на 20142017 роки дозволить вирішити проблемні питання цих перспективних територій, наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.  

«Виконання Програми розвитку українського Придунав'я  забезпечить подальший соціально-економічний розвиток цього регіону, підвищить ефективність використання його внутрішнього природно-ресурсного потенціалу, створить сприятливий інвестиційний клімат у придунайських районах», - сказав Міністр.

Концепція, розроблена Мінекономрозвитку і схвалена Урядом, забезпечить подальший розвиток території через розвиток морегосподарського та транспортного комплексів; розв'язання проблеми водозабезпечення та водовідведення; поліпшення екологічної ситуації та підвищення екологічної безпеки регіону; задоволення потреби в енергетичних ресурсах та газопостачанні; розвитку рибного господарства; задоволення потреб населення в освітніх та медичних послугах.

За словами Міністра, необхідність у розробленні програми обумовлена ще й тим, що попередня Програма комплексного розвитку українського Придунав’я на 2004 – 2011 роки виконана не у повному обсязі. Це було пов’язано, зокрема, з фінансово-економічною кризою 2008 року. Тоді на реалізацію програми передбачалось спрямувати 6 421 млн. гривень, але фактичне фінансування становило 32% від запланованого.

Як зазначив Ігор Прасолов, орієнтовний обсяг фінансування програми за рахунок коштів державного бюджету становитиме 6 654 млн. гривень, місцевих бюджетів – 175 млн. гривень. Державним замовником цієї програми визначено Одеську облдержадміністрацію.

Довідково

До складу українського Придунав'я входять: місто обласного значення Ізмаїл, а також Болградський, Ізмаїльський, Кілійський, Ренійський і Татарбунарський райони Одеської області, розташовані у Дунай-Дністровському межиріччі.

версія для друку