українська російська англійська
Уряд оптимізує мережу шкіл соціальної реабілітації
25.11.2013 | 16:46
Прес-служба Міністерства освіти і науки

21 листопада 2013 року на засіданні Уряду прийнято постанову КМУ «Деякі питання функціонування шкіл соціальної реабілітації».

Відповідно до постанови ліквідовуються Єнакієвська, Миколаївська, Харківська та Фонтанська школи соціальної реабілітації.

Зазначимо, що учні ліквідованих шкіл соціальної реабілітації продовжують навчання у діючих школах.

Хочемо повідомити, що відповідно до Закону України  «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»  до шкіл соціальної реабілітації направляються діти на підставі рішення суду, що стало причиною зменшення їхнього контингенту та неефективного використання матеріально-технічної бази шкіл соціальної реабілітації,  їхнього педагогічного потенціалу.

При плановій наповнюваності шести шкіл 940 місць станом на 15.11.2013 р.  кількість дітей, направлених за рішенням суду, становить 45 осіб; дітей, направлених управліннями освіти і науки за погодженням із службами у справах дітей в експериментальні центри при школах, - 45 осіб.

Різке зменшення контингенту дітей у школах соціальної реабілітації призвело до збільшення показника утримання однієї дитини у рік.

Експериментальна діяльність щодо створення центрів соціально-педагогічної підтримки при школах соціальної реабілітації  завершується у 2013 році. Окрім цього, діти  соціально незахищених категорій перебувають у центрах ізольовано від сімей багато років.

Прийняття постанови сприятиме оптимізації мережі шкіл соціальної реабілітації, створенню необхідних умов для організації навчання та соціально-педагогічної підтримки дітей, які вчинили правопорушення, що мають ознаки суспільно небезпечного діяння, в існуючих школах соціальної реабілітації та врегулює питання ефективності використання бюджетних коштів.

 

версія для друку