українська російська англійська
МВС та Незалежна асоціація банків України підписали меморандум про співробітництво
26.11.2013 | 10:14
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Цим документом передбачено співробітництво в усіх напрямках діяльності, що становлять взаємний інтерес. Насамперед, щодо протидії злочинам у сфері економіки, попередження шахрайства в банківській сфері, недопущення протиправних дій стосовно кредитно-фінансових установ та забезпечення належного захисту заощаджень громадян.

У Міністерстві внутрішніх справ з метою підписання Меморандуму відбулася робоча зустріч керівника правоохоронного відомства Віталія Захарченка та представників Незалежної асоціації банків України.

За словами Міністра, потреби українського суспільства в зміцненні економічного потенціалу та фінансової стабільності в сучасних умовах становлять нові завдання, які зумовлені, передусім, виникненням невідомих раніше викликів і загроз. До останніх належать: шахрайства із використанням платіжних карток, викрадення коштів з рахунків юридичних осіб шляхом втручання в роботу систем дистанційного банківського обслуговування, атаки на сервери банківських установ тощо.

Віталій Захарченко, звертаючись до присутніх, зазначив, що нині розповсюдження набули й інші загальнокримінальні посягання на банківські установи. Так, за 10 місяців поточного року на об’єктах банківської системи скоєно 20 розбоїв, 6 грабежів і майже 70 крадіжок. Він також підкреслив, що таке становище викликає необхідність запровадження більш ефективних заходів упередження протиправних посягань на банківські установи, якісного надання охоронних послуг, впровадження сучасних технічних засобів охоронного призначення, покращення технічного захисту банків.

«Зволікання у вирішенні цих питань спричиняє збитки вітчизняним підприємствам та фінансовим установам, підриває довіру населення до банківського сектору та правоохоронних органів у складі криміногенного становища, - наголосив керівник правоохоронного відомства. Він також додав, що мета співробітництва полягає в тому, щоб спільно з Національним банком та незалежною Асоціацією банків України напрацювати комплекс заходів спрямованих на упередження шахрайства в банківській сфері, недопущення протиправних дій стосовно кредитно-фінансових установ та забезпечення належного захисту заощаджень громадян».

До присутніх звернулась заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська, яка зазначила, що нині збільшилися інтелектуальні ризики, оскільки зловмисники застосовують нові технології. Саме тому потрібно об’єднати зусилля у боротьбі з такими злочинами.

Анатолій Назаренко, начальник департаменту державної служби охорони при МВС України зауважив, що за даними НБУ в державі діє близько 20 тисяч банків та їх філій. Під охороною ДСО перебувають понад 8 тисяч цих установ. У 2013 році під охорону ДСО взято більше 2 тисяч об’єктів банківських систем.

Водночас начальник управління боротьби з кіберзлочинністю Максим Літвінов зазначив, що з року в рік збільшується число випадків проведення несанкціонованих операцій з використання банківських систем дистанційного обслуговування клієнтів. Так, в поточному році зафіксованого 257 спроб несанкціонованого списання коштів з рахунку клієнтів банку на загальну суму 108,75 млн. грн., 7 тис. євро та 115 тис. доларів США.

На сам кінець представники Незалежної асоціації банків України подякували керівнику міліцейського відомства за активну позицію та допомогу в боротьбі з економічними злочинами.

З метою досягнення спільних для органів внутрішніх справ та банківських установ цілей боротьби з шахрайством, кіберзлочинністю та іншими видами протиправних посягань визначено ключові напрямки співпраці та підписано відповідний меморандум про співробітництво.

версія для друку