українська російська англійська
Бюджетні установи Запорізької області на 11,5% зменшили споживання природного газу
26.11.2013 | 11:37
Запорізька ОДА

За перше півріччя поточного року економічний ефект від упроваджених енергоефективних заходів у Запорізькій області склав 258,8 млн. грн. На їх виконання було витрачено 1,5 млрд. грн. Про це повідомив заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Петро Гончарук.

 В області реалізується Регіональна програма підвищення енергоефективності на 2010 - 2015 роки, перший етап  якої завершено. В результаті  досягнуто економію природного газу в обсязі 1,4 млрд. куб. метрів та електроенергії - 900 млн. кВт/год. Економічний ефект склав 1,47 млрд. грн.

«Одне з основних джерел економії природного газу - використання вторинних газів і скидного тепла на підприємствах металургійного комплексу області. Це дало можливість вже в першому півріччі 2013 року на підприємствах металургійного комплексу замінити 297,9 млн. куб. метрів природного газу за рахунок використання вторинних газів», - зазначив Петро Гончарук.

У бюджетній сфері впроваджуються проекти переведення котелень на альтернативні види палива, а саме - на використання пелетів, відходів деревини та соломи. В області вже працюють 34 таких котельні.

Обласною владою здійснюється щомісячний моніторинг використання паливно-енергетичних ресурсів бюджетними установами згідно із затвердженими формами обліку споживання енергоносіїв. За дев’ять місяців поточного року рівень споживання природного газу бюджетними установами зменшився на 11,5% у порівнянні з відповідним періодом 2012 року, а рівень споживання електроенергії зменшився майже на 4,4%.

 

 

 

версія для друку