українська російська англійська
Соціальні служби готові до роботи у посиленому режимі на випадок стрімкого падіння температури
26.11.2013 | 12:06
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Соціальні служби України готові до роботи у зимовий період. Про це повідомила директор департаменту соціальних послуг Міністерства соціальної політики України Ірина Тарабукіна. За її словами, робота всіх соцслужб перебуває на постійному контролі Міністерства.

Міністерством соціальної політики України та регіональними органами соціального захисту населення традиційно підготовку роботи соціальних служб у зимовий період розпочато у червні поточного року, наголосила Ірина Тарабукіна. Зокрема, було підготовлено та затверджено наказом Мінсоцполітики План підготовки системи соціального захисту до стабільної роботи у зимовий період та забезпечено безперебійне функціонування соціальних об’єктів.

Разом з тим за цей період інтернатними установами сфери управління Міністерства відремонтовано понад 414 одиниць житлових корпусів, понад 34,2 тис. метрів тепломереж та понад 280 одиниць котелень. Створено запаси вугілля, рідкого палива, м’якого інвентарю зимового асортименту та продуктів харчування.

Опалювальний сезон в установах, закладах системи соціального захисту населення розпочато вчасно та забезпечено нормальний температурний режим у приміщеннях. «Також для виявлення потреби у предметах першої необхідності організовано регулярне відвідування інвалідів, самотніх громадян, особливо – у сільській місцевості. Крім того, на випадок надзвичайних ситуацій соціальні працівники готові купувати продукти та надавати іншу необхідну допомогу тим, хто не може самостійно дійти до крамниць», – підкреслила директор департаменту.

Міністерство та регіональні органи соцзахисту значну увагу приділяють і безпритульним особам, оскільки їхня кількість в осінньо-зимовий період помітно збільшується. На сьогодні в регіонах вже поновлено діяльність 483 оперативних штабів та активізовано роботу бригад соціального патрулювання для першочергової перевірки усіх місць можливого перебування такої категорії громадян, підготовлено місця для обігріву і роздачі гарячої їжі та додаткові ліжко-місця для ночівлі.

Ірина Тарабукіна повідомила, що завдяки завчасно проведеній роботі вже виявлено 217 безпритульних осіб і зазначила, що до роботи у зимовий період готова й мережа соціальних закладів, які у разі стрімкого падіння температури прийматимуть тих, кому потрібна буде відповідна допомога.

У цілому ж, за словами Ірини Тарабукіної, на даний час в Україні діє 87 комунальних закладів для бездомних осіб, у тому числі 19 будинків нічного перебування, 7 центрів реінтеграції бездомних осіб, а також відділення соціального готелю. Потужність цих закладів становить близько 1,2 тис. ліжко-місць. Усі вони готові до роботи у посиленому режимі у випадку стрімкого похолодання.

«На випадок сильних морозів та надання екстреної допомоги таким особам на базі закладів для бездомних осіб організовано 354 додаткові ліжко-місця. Крім того, в інших соціальних і медичних закладах, на базі недержавних організацій додатково вже передбачено 1,1 тис. ліжко-місць», – конкретизувала директор департаменту Мінсоцполітики.

 

версія для друку