українська російська англійська
Уряд продовжує модернізацію ЖКГ
26.11.2013 | 12:56
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Григорій Семчук зазначив, що для того, щоб якісно підготуватися до євроінтеграції, необхідно в тому числі провести модернізацію ЖКГ.

«Багато вже зроблено, проведена масштабна робота. Проте необхідно зробити в сто крат більше. Для підвищення якості житлово-комунальних послуг необхідне продовження модернізації галузі. Зокрема, у цьому році було проведено комплекс заходів із заміни та реконструкції котлів у більше 2700 котелень, а також замінено близько 500 км тепломереж. Це дозволило зменшити споживання природного газу підприємствами теплокомуненерго на 8%», - сказав Григорій Семчук.

Він також зазначив, що з метою забезпечення населення якісною питною водою та підвищення якості послуг з водовідведення було збудовано та реконструйовано близько 800 км водопровідних мереж; 86 водопровідних очисних споруд; понад 160 водопровідних насосних станцій, а також 119 резервуарів чистої води та 411 водозабірних споруд.

Урядом також ведеться робота щодо залучення додаткових коштів для модернізації галузі. Зокрема, в Україні вже реалізуються з міжнародними фінансовими організаціями 4 проекти вартістю понад 3 млрд. грн. Вони спрямовані на зменшення обсягів використання природного газу, впровадження енергозберігаючих технологій та підвищення якості водопостачання та водовідведення. У перспективі планується реалізація ще 5 спільних з міжнародними фінансовими організаціями проектів з модернізації галузі ЖКГ на суму майже 10 млрд. грн.

«Наразі тарифи не будуть підняті на 40% як того вимагав МВФ. Уряд займається не тільки економічними питаннями, але й несе соціальну відповідальність перед громадянами», -  сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

версія для друку