українська російська англійська
Завершився черговий раунд переговорів з придністровського врегулювання
26.11.2013 | 20:23
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

У Києві під головуванням України завершилося п’яте офіційне засідання «Постійної наради з політичних питань у рамках переговорного процесу з придністровського врегулювання» у форматі «5+2».

У присутності Діючого голови ОБСЄ, Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари політичні представники у переговорному процесі від Республіки Молдова та Придністров’я, а також керівники делегацій посередників та спостерігачів відзначили значні зусилля Українського головування, що сприяли конструктивному духу переговорів у форматі «5+2», відновленню прямого діалогу між керівництвом Кишинева і Тирасполя, досягненню конкретних рішень.

Сторони приділили особливу увагу питанням тематичної структури «трьох кошиків»: соціально-економічних питань, загальних правових і гуманітарних питань та прав людини, а також всеохоплюючого врегулювання, включаючи інституційні, політичні питання і питання безпеки. Позитивно оцінено рішення молдовської сторони про внесення змін у законодавчі акти, що створюють умови для вільного пересування жителів Придністров’я, у тому числі для громадян України і Росії, які там проживають.

За результатами обговорення соціальної проблематики, було також підписано Протокольне рішення про досягнуті домовленості з питань пенсійного і соціального забезпечення, що стосуються механізму соціальних виплат громадянам, які змінюють місце постійного проживання.

Крім того, відбувся обмін думками щодо реалізації соцально-економічних проектів за підтримки міжнародних донорів, а також щодо початку робіт з демонтажу аварійної канатної дороги через Дністер.

Наступний раунд переговорів у форматі “5+2” домовлено провести наприкінці лютого 2014 року у Кишиневі та Тирасполі.

 

 

версія для друку