українська російська англійська
Микола Азаров: Подальші консультації між Україною та ЄС повинні проводитися за участю Росії
26.11.2013 | 20:56
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що подальші консультації Україна та Європейський Союз повинні проводити із залученням Російської Федерації. Про це він заявив під час спілкування з представниками іноземних ЗМІ 26 листопада 2013 року.

За його словами, у процесі підготовки Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС стало зрозуміло, що Україна зіткнулася з певними труднощами, які пов’язані з втратою обсягів виробництва та напрямів торговельно-економічних відносин з рядом країн, у першу чергу з Росією. «Провідні світові економісти та фінансисти прекрасно розуміють, що ми прийняли рішення, виходячи, насамперед, з економічних наслідків підписання Угоди. Вони розуміють: якщо не вирішити конфлікт з Російською Федерацією, то нас би чекав колапс… Ми звернулися до ЄС з проханням допомогти України знайти механізми компенсації цих збитків. Але наші сигнали не були почуті Європейським Союзом», - зазначив Микола Азаров.

«Для нас рішення продовжити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС - єдино правильне рішення до того моменту, поки ми не знайдемо вихід із ситуації, яка склалася з українською економікою, до того моменту, поки ми зможемо гарантувати своїм людям, що ця угода відповідає національним інтересам України, що вона забезпечить перспективу розвитку України», - наголосив Микола Азаров.

Він переконаний, що ці проблеми повинні вирішуватися у трьохсторонньому форматі: Україна-ЄС-Росія. «Оскільки у нас проблеми виникли через те, що, з однієї сторони, є позиція Росії, а з іншої – позиція ЄС, то, напевне, ці проблеми логічно вирішувати на трьохсторонньому рівні. Росія спочатку навіть чути не хотіла про це. Але тривалі переговори дали результати: Росія прийняла нашу пропозицію. Тепер справа за Євросоюзом», - заявив Микола Азаров.

За його словами, у цьому процесі головне кожній із сторін чути одна одну, враховувати взаємні потреби та інтереси: «Ми ж не закликаємо ЄС та Росію зустрітися і в двосторонньому форматі вирішити наші проблеми. А говоримо: ми, Євросоюз і Росія - три сторони. І на тристоронніх переговорах ключовий партнер - це Україна… Мій досвід спілкування з європейськими і російськими політиками говорить про те, що це все-таки у політиків, у яких є здоровий глузд, прагматизм переважає над емоціями. Я сподіваюся, ми знайдемо прагматичне і компромісне рішення. У мене навіть сумнівів жодних немає», - заявив Прем’єр-міністр.

На думку Глави українського Уряду, зараз Європейський Союз розуміє, що Україна не відмовилася від євроінтеграції, а взяла паузу: «На основі цієї оцінки, я переконаний, можна вибудувати наші відносини у майбутньому».

 

версія для друку