українська російська англійська
Податкові пільги, передбачені законопроектом про "Технополіс", дадуть потужний імпульс розвитку ІКТ
27.11.2013 | 09:07
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Для працівників технопарків, побудованих в рамках проекту “Технополіс”, буде знижено розмір єдиного соціального внеску. Принаймні це зафіксовано у законопроекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку індустрії програмної продукції та реалізації національного проекту "Технополіс" - створення інфраструктури інноваційного розвитку та високих технологій" і його складових". Доопрацьований проект цього документа профільний парламентський комітет цього тижня підтримав і рекомендував парламенту прийняти за основу.

Законопроектом пропонується на 10 років знизити базу для розрахунку єдиного соціального внеску для працівників технопарків, побудованих в рамках нацпроекту. Передбачено, що єдиний внесок нараховуватиметься на суму, що дорівнює двом розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої на день нарахування єдиного внеску. Завдяки цьому, з одного боку, зменшується навантаження на підприємства та їх найманих працівників, а з іншого – створюються умови для легалізації трудових відносин, виплати заробітної плати, створення нових робочих місць, розвитку компаній і, як наслідок, збільшення податкових надходжень до бюджету та виплат до Пенсійного фонду.

За оцінкою Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимира Семиноженка, законопроект є прогресивним і сприятиме розвитку високотехнологічних і наукоємних видів економічної діяльності. «Запровадження пільг – це той механізм, який дасть потужний імпульс для вітчизняної ІТ галузі», - заявив він.

Він зазначив, що зниження бази ЄСВ збільшить доходи фондів соцстрахування за рахунок детінізації заробітних плат і створення нових робочих місць (прогноз – 75 тис. робочих місць).

При цьому Голова Держінформнауки нагадав, що в Україні уже проведена серйозна робота зі створення сприятливих умов для роботи галузі, зокрема, зменшено податкове навантаження на ІКТ-бізнес. Наприклад, у липні 2012 року був прийнятий закон про податкові пільги для ІТ-сектора строком на 10 років, який з 1 січня 2013 року встановлює 5-відсоткову ставку податку на прибуток для IТ-індустрії та звільняє від сплати ПДВ розробку програмного продукту. У результаті, зазначив В.Семиноженко, у першому півріччі 2013 року пільгами для IT-індустрії скористалися понад 570 платників податків на загальну суму 50 млн. грн.

«Податкова лояльність – це те, чого від нас чекають наші спеціалісти, оскільки таким чином, ми поставимо вітчизняних спеціалістів в рівні умови із закордонними конкурентами. Від введення податкових пільг для ІТ-галузі виграє вся українська економіка», - заявив Володимир Семиноженко.

Із прийняттям законопроекту про реалізацію національного проекту "Технополіс", щорічне зростання додаткових надходжень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від підприємств розробників програмного забезпечення  і науково-дослідних підприємств учасників складових національного проекту "Технополіс" складе від 41 млн. гривень в 2015 році до 108 млн. гривень в 2022 році, а сумарні додаткові надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 8 років реалізації проекту складуть 2,2 млрд. гривень. Крім того, сумарні додаткові надходження ЄСВ від суб’єктів індустрії програмної продукції та їх працівників за 8 років складуть понад 2,9 млрд. грн.

Також прогнозується, що у результаті впровадження норм законопроекту, буде залучено 11,5 млрд. грн. приватних інвестицій у створення інноваційної інфраструктури в провідних містах України. Щорічне зростання сумарного випуску високотехнологічної продукції з високою доданою вартістю складатиме від 0,7 млрд. гривень в 2015 році до 1,8 млрд. гривень в 2023 році, а починаючи з 2024 року сумарна річна виручка учасників складових національного проекту "Технополіс" сягне рівня 15 млрд. гривень.

У рамках проекту "Технополіс" передбачено будівництво 10 індустріальних парків загальною площею 1,6-2 тис. кв. м у Києві, Харкові, Львові, Донецьку та Дніпропетровську. Орієнтовна сума інвестицій - 10,3-12 млрд. грн.

 

версія для друку