українська російська англійська
Мінекономрозвитку: Регіони мають бути активнішими в процесі залучення інвестицій
27.11.2013 | 09:46
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Місцеві та регіональні органи влади повинні бути більш активними в процесі залучення фінансових ресурсів, як іноземних, так і вітчизняних інвесторів, для реалізації інвестиційних проектів в пріоритетних галузях вітчизняної економіки, наголосив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта в ході Міжнародного форуму: «Регіональний розвиток та державна регіональна політика в Україні: стан і перспективи змін в контексті глобальних викликів та кращих європейських практик».

Він нагадав, що з 1 січня поточного року вступив в дію Закон України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», який створює реальні механізми для того, щоб інвестори вкладали кошти у регіони.

При цьому Анатолій Максюта впевнений, що реалізація Закону багато в чому залежить від активності місцевої влади в частині підготовки пропозицій щодо реалізації інвестиційних проектів.

«Хочу наголосити, що ініціатива в реалізації цього Закону має йти з регіонів. Ми сьогодні розіслали дорожні карти, інструкції, що треба робити, куди треба йти, як все це починати, до представників регіонів, а також потенційним інвесторам для того, щоб вони знали, що такий механізм існує, і що ним можна користуватися», - підкреслив він.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України також вважає, що в умовах потреби у додаткових ресурсах важливо ефективно використовувати наявний фінансовий потенціал, в тому числі, співробітництво з міжнародними фінансовими організаціями та країнами-донорами.

Крім того, на думку Анатолія Максюти, для України дуже важливим є питання використання найкращої міжнародної практики у сфері державної регіональної політики.

версія для друку