українська російська англійська
Коштом держави відреставровано національну пам'ятку Волині
27.11.2013 | 11:44
ВОЛИНСЬКА ОДА

Сакральна пам’ятка Волинської області – Покровська церква у сіддубці Луцького району  - відреставрована за державні кошти, відкрила двері для вірян. Храм протягом тривалого часу перебував в аварійному стані внаслідок постійних підтоплень ґрунтових вод і роботи, спрямовані на захист, відродження й реставрацію будівлі розпочалися ще десять років тому.

Завершилися ж вони нещодавно. Загальна кошторисна вартість робіт сягнула 2,4 млн. грн. коштів державного бюджету.

Процес реставрації церкви був технологічно непростим, однак місцеві майстри впоралися на відмінно: цокольні  стіни захищені від вологи,  фасад оброблений антигрибковими засобами, тріщини ліквідовані, оздоблювальні роботи завершені. Гранітною плиткою вкрито підлогу.

Прямим президентським дорученням були виділені кошти з держбюджету на відновлення волинських пам’яток культури й архітектури: цього храму, а також Музею Стравінського у м. Устилуг та Художньої галереї в Луцькому замку. «На черзі ще три об’єкти: городище «Вали» (м. Володимир-Волинський), церква Святого Дмитрія у сішин (Ковельського р-н) та замкові мури XV ст. Луцького Верхнього замку. Вони є у дорученні Глави держави щодо соціально-економічного розвитку нашої області на 2014 рік», - розповів  голова Волинської ОДА Борис Клімчук.

«Так, цеглинка за цеглинкою ми відбудовуємо нашу Волинь й рідну Україну. І я вдячний нашому Президенту за його підтримку у цій роботі. Бо необхідно було зберегти для нащадків цей величний храм, це віками намолене чудотворне місце. Реставрація не завершилася, вона триватиме й далі, а ми спільно усі: священики, громада Піддубців, влада району й області будемо допомагати у цій благородній справі», - наголосив голова Волинської ОДА.

версія для друку