українська російська англійська
Україна продовжить свій євроінтеграційний курс
27.11.2013 | 12:35
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна продовжить курс на євроінтеграцію. І в діалозі зі своїми зовнішньополітичними партнерами наша країна, насамперед, буде відстоювати інтереси своїх громадян та виробників, у тому числі й аграріїв. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час лекції з питань євроінтеграційних процесів у Національному університеті біоресурсів і природокористування.

«Євроінтеграційні перспективи України − чи не найгостріша тема, яка останнім часом сколихнула все українське суспільство, спричинила процеси, які ми всі з вами сьогодні спостерігаємо. І не тільки ми, а й цілий світ. Інакше і бути не може, адже це питання цивілізаційного вибору. Зробити правильний вибір є питанням життєвої необхідності для України», − наголосив Міністр.

Микола Присяжнюк також зауважив, що у будь-яких інтеграційних процесах Україні необхідно отримати максимально вигідні умови для економіки держави, а отже, і благополуччя пересічного громадянина.

«Президент бачить Україну незалежною, самодостатньою, сучасною та розвинутою країною. Глава держави ніколи не зробить кроків усупереч національним інтересам та волі громадян. І Віктор Янукович чітко сказав, що євроінтеграція є головним і незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України, основою стратегії економічного та соціального розвитку на найближчу перспективу», − зазначив Микола Присяжнюк.

У разі можливого укладання Угоди про асоціацію з ЄС, перед вітчизняним аграрним сектором постане низка як можливостей, так і викликів. Єврозона з моменту набуття чинності Угоди одразу скасовує імпортні мита на 83% сільськогосподарської продукції. Водночас українські сільгоспвиробники можуть зіткнутися з квотами на продукцію як рослинництва, так і тваринництва.

«Для виходу на ринок Європи необхідно адаптувати вітчизняне законодавство до міжнародних і європейських стандартів. У цьому напрямку ми очікуємо сприяння європейської сторони. Що ж до пільгових режимів оподаткування, то ми продовжуємо їх відстоювати, на чому наполягає Президент.

Загалом же ми розділяємо європейські цінності. Ми вже заклали їх у Стратегію розвитку аграрного сектору економіки на період 2020 року. Це − пріоритет сільського розвитку, підтримка дрібного виробника та фермера, збереження самобутності українського селянства», − підсумував очільник відомства.

версія для друку