українська російська англійська
Студенти КПІ зустрілися з керівництвом Міністерства енергетики та вугільної промисловості
27.11.2013 | 17:04
Прес-служба Міністерства освіти і науки

26 листопада 2013 року Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький та його заступник Андрій Бондаренко зустрілися зі студентами та аспірантами Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Андрій Бондаренко зупинився на питанні, яке сьогодні турбує більшу частину українського суспільства: перспективи підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Він наголосив на незмінності зовнішньополітичного курсу нашої держави. Україна продовжує рух в європейському напрямку, мета якого – стати повноправним членом Європейського Союзу.

За словами заступника Міністра, на шляху до ЄС нам доведеться розв’язати масштабні завдання, пов’язані з модернізацією державного управління, державного і приватного секторів економіки.

Успішність цих процесів потребує значних коштів. Тож керівництво держави має чітко бачити, які компенсаційні можливості зможуть забезпечити Україні європейські партнери для того, щоб не допустити «шокових» явищ в її економіці і, особливо, падіння соціальних стандартів.

Тому, як підкреслив Андрій Бондаренко, залишаючись вірними європейському вектору розвитку і, водночас, враховуючи географічну близькість і традиційні зв’язки з країнами Митного Союзу, керівництво держави виступило з пропозицією щодо проведення тристоронніх перемовин за участю Європейського Союзу, Російської Федерації та України про подальшу співпрацю та її умови.

Окрім того, заступник Міністра відповідав на запитання студентів щодо перспектив енергетичної галузі після підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом, впливом нових умов на вітчизняний ринок праці.

Спілкування Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького та студентів проходило в формі діалогу.

«Питання вступу чи невступу до Митного Союзу взагалі Урядом не розглядається, – наголосив Міністр, відповідаючи одному з учасників зустрічі. – Як сказав Глава держави, у нас є один стратегічний вектор, і цей вектор - євроінтеграційний. На часі питання ризиків. Вони, на жаль, існують.

З цього приводу є стурбованість Уряду, і нині ми відпрацьовуємо питання, як ці ризики зменшити, намагаємося знайти спільну мову з нашими європейськими партнерами. Кожен на своєму рівні співпрацює з колегами з Євросоюзу для того, щоб не допустити негативних процесів в нашій економіці. Ми розраховуємо на те, що нам вдасться знайти той шлях, який забезпечить врешті-решт вихід на підписання угоди».

Запитань було настільки багато, що у відведений час учасники зустрічі не вклалися, тож насамкінець Едуард Ставицький запропонував створити групу студентів, які могли б приїхати до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, і обговорити усі питання.

 

 

версія для друку