українська російська англійська
К.Грищенко провів засідання спільної українсько-ізраїльської комісії з економічних питань
27.11.2013 | 17:57
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

27 листопада 2013 року Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко взяв участь у Восьмому засіданні Спільної українсько-ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва у м. Єрусалим.

«Мета сьогоднішнього засідання нашої Комісії є конкретизація шляхів подальшого розвитку та інтенсифікації українсько-ізраїльських торговельно-економічних відносин в пріоритетних сферах співробітництва, досягнення домовленостей відносно реалізації спільних довготермінових проектів у сферах, що становлять взаємний інтерес», - заявив Костянтин Грищенко, відкриваючи захід.

Сторони відзначили високий рівень контактів між двома країнами та значний потенціал для подальшого розвитку співробітництва.

Під час засідання сторонами порушувалися питання торговельно-економічних відносин, обговорювалася співпраця у фінансовій, транспортній, туристичній та гуманітарній сферах. З поміж інших, сторони обговорили перспективи поглиблення взаємодії у сфері сільського господарства, водних ресурсів та «зеленої енергетики».

Серед пріоритетних напрямків співробітництва було наголошено на необхідності посилення співпраці України та Держави Ізраїль у сфері високих технологій, в тому числі, які використовуються у медичній сфері.

К.Грищенко висловив переконання у необхідності збільшення контактів між представниками українського та ізраїльського бізнесу, чому може сприяти презентація проектів у всіх сферах взаємного інтересу під час міжнародних конференцій, самітів та виставок. «Хотів би запросити наших Ізраїльських друзів та представників бізнесу взяти участь у Другій міжнародній бізнес-конференції «Україна & партнери», яка відбудеться наступного року в Києві та стане бізнес-площадкою для пошуку ділових партнерів, спілкування представників бізнесу з урядом, обговорення глобальних проблем та розвитку двосторонніх відносин», - підкреслив К.Грищенко.

Окрему увагу під час засідання Комісії сторони приділили питанням розвитку транспортної сфери у частині авіасполучення між Україною та Державою Ізраїль. Зокрема, було домовлено про інтенсифікацію переговорного процесу між відповідними службами України та Ізраїлю, що здійснюють регулювання в сфері авіації. На думку Віце-прем’єр-міністра України, ринок авіаційних перевезень між двома державами має суттєвий потенціал для зростання та останніми роками демонструє позитивну динаміку.

«У 2010 році нами було підписано Угоду про безвізовий режим між Україною та Державою Ізраїль. На сьогодні кількість людей, які відвідують Україну та Ізраїль, збільшилася у два з половиною рази. Рейси на маршрутах між нашими країнами завантажені від 80 до 100 відсотків, що свідчить про надзвичайно великий попит та інтерес наших громадян до цього напрямку. В той же час, невикористаним залишається потенціал регіонів. Необхідно спільно опрацювати питання збільшення кількості рейсів до інших українських міст з Держави Ізраїль, що сприятиме розвитку регіональної аеропортової інфраструктури. Важливою є також потреба відкриття нових рейсів з України до такого туристичного центру Держави Ізраїль, як Ейлат», - наголосив К.Грищенко.

Сторони домовилися про проведення таких переговорів протягом 1-2 кварталу 2014 року.

За результатами засідання Комісії було підписано Протокол. З української сторони протокол підписав Віце-прем’єр-міністр України К.Грищенко, з ізраїльської – Міністр закордонних справ Держави Ізраїль А.Ліберман.

Чергове засідання українсько-ізраїльської Комісії відбудеться в Києві у наступному році.

версія для друку