українська російська англійська
Дмитро Табачник - студентам щодо євроінтеграції: У цьому ми з вами однодумці
28.11.2013 | 10:06
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зустрівся зі студентами юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Перш за все, Міністр запитав студентів, чи є серед них ті, хто проти євроінтеграції, і коли таких не знайшлося, Дмитро Табачник зазначив: «У цьому ми з вами однодумці». 

За словами Міністра, останні 3,5 роки Президент України і Уряд не тільки задекларували, а й чітко зафіксували в Законі України «Про основи зовнішньої і внутрішньої політики», прийнятому Парламентом, що головним магістральним курсом розвитку нашої держави є два напрями: перший – нейтральний статус щодо військово-політичних блоків, другий – шлях до інтеграції в європейський простір та європейські структури.

Він наголосив, що на сьогодні і Уряд, і Президент переконані, що іншого шляху, ніж інтеграція до Європи, для України не існує. «Саме тому, ми з величезною повагою та вдячністю сприймаємо тих людей, які небайдуже поставилися до курсу на євроінтеграцію», - сказав Дмитро Табачник.

Міністр зупинився на питанні призупинення процесу роботи над Угодою про асоціацію з ЄС. «Це зроблено лише з однією метою – для того, щоб досягти більш вигідних економічних та політичних умов приєднання України до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом», - запевнив Дмитро Табачник.

Дмитро Табачник сказав: «Ми вважаємо за правильне рішення досягти у трьохсторонньому форматі більш вигідних для України економічних умов входження в європейський економічний простір, не втрачаючи можливості експортувати свою продукцію».

Підбиваючи підсумки зустрічі, Міністр підкреслив: «Ніхто не збирається відмовлятися від великої роботи з продовження європейської інтеграції в усіх напрямках. Головне завдання, яке ми повинні ставити перед собою – у першу чергу збудувати Європу в Україні за рівнем життя і за рівнем технологічного оснащення виробництва».

Під час зустрічі Дмитро Табачник відповів на низку запитань студентів та викладачів, зокрема, щодо європейської інтеграції, можливості навчання за кордоном, атестації кадрів, визнання українських дипломів за кордоном, планів МОН щодо розбудови КНУ імені Тараса Шевченка та багато інших.

версія для друку