українська російська англійська
Україна надала гуманітарну допомогу жителям Філіппін
28.11.2013 | 10:46
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Україна надала гуманітарну допомогу жителям Філіппін, які  постраждали внаслідок урагану «Хайян».

«Сьогодні на виконання Указу Президента України Віктора Януковича українські рятувальники відправляють допомогу жителям Філіппін, які постраждали внаслідок урагану «Хайян». Цей тайфун виявився одним з найпотужніших за всю історію метеоспостережень. Ціле місто практично стерте з лиця землі. Понад 10 тисяч людей загинуло і ще майже 10 мільйонів постраждали. Це справжня гуманітарна катастрофа. Надати допомогу – це наш професійний та людський обов’язок», - сказав Віце-прем’єр-міністр України, Голова державної комісії з надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул під час відправки літака на Філіппіни.

Відповідно до запиту філіппінської сторони про гуманітарну допомогу Україна надає вантаж, зокрема: продукти харчування, комплекти електрогенераторів з освітлювальним обладнанням та кабельною мережею, фільтри очистки води, комплекти дезінфікуючих засобів та інше. Загальна вага вантажу гуманітарної допомоги становить майже 38 тонн. Олександр Вілкул особисто проконтролював завантаження та відправку гуманітарної допомоги.

«Українська сторона також запропонувала Філіппінам відправити мобільний госпіталь та загін рятувальників для надання допомоги постраждалим та очікує на відповідь філіппінської сторони»,  - повідомив Олександр Вілкул.

«Українські рятувальники неодноразово надавали допомогу іншим державам, які зазнали шкоди від природних катаклізмів, у форматі розгортання мобільного госпіталю чи доставки гуманітарного вантажу. Такі гуманітарні місії ми виконували у Пакистані, Туреччині, Росії, Японії. Тепер на Філіппіни буде доставлено гуманітарний вантаж із предметами першої необхідності, яких потребує постраждале населення», – підкреслив Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських.

Нагадаємо, що тайфун «Хайян», який отримав вищу, п'яту категорію, зі швидкістю в 379 км/год. обрушився на Філіппіни. Висота хвиль сягала 5 метрів. Наслідки стихії вже назвали катастрофічними, хоча її справжніх масштабів ще не оцінили. Потужніший вітер обірвав лінії електропередач і в лічені секунди зруйнував тисячі будинків. У деяких провінціях були і зсуви, що призвели до додаткових руйнувань.

 

версія для друку