українська російська англійська
Міноборони залучено до співробітництва з Європейською організацією з безпеки аеронавігації
28.11.2013 | 10:55
Прес-служба Міністерства оборони

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до пункту 4 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях. Відповідну постанову було схвалено на засіданні Уряду 27 листопада.

Проект постанови було розроблено Міністерством оборони України в ініціативному порядку з метою створення правових підстав для залучення вітчизняного оборонного відомства до співробітництва з Європейською організацією з безпеки аеронавігації (Євроконтроль).

Документ передбачає включення Міністерства оборони до переліку центральних органів виконавчої влади, відповідальних за співробітництво з Євроконтролем, що забезпечить участь його представників у засіданнях військової ради Євроконтролю.

Це дозволить визначити пріоритетні напрями розвитку державної авіації, в тому числі військової, оперативно забезпечувати міжнародні перельоти державних повітряних суден, прискорити адаптацію організації повітряного руху державної авіації до єдиних європейських стандартів, впливати Україні на розвиток загальноєвропейської цивільно-військової системи використання повітряного простору.

Реалізація постанови також забезпечить виконання зобов’язань України відповідно до міжнародних документів Євроконролю та сприятиме подальшій інтеграції авіаційної галузі держави до європейської авіатранспортної системи.

Довідково

 Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) функціонує з 1960 року, включає  39 країн-учасниць європейського регіону. Штаб-квартира організації – в м. Брюссель, Королівство Бельгія. Україна є членом Євроконтролю з 2003 року.

 

версія для друку