українська російська англійська
На адресу Уряду надходять листи з підтримкою обраного курсу
28.11.2013 | 14:55
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

На адресу Прем’єр-міністра та Уряду надходять звернення щодо європейської інтеграції, зокрема укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС від органів місцевого самоврядування, громадських та релігійних організацій. В них – позиція кожного і водночас загальне переконання всіх: Україна має бути в Європейському співтоваристві, однак при цьому потрібно перш за все захистити інтереси власної держави, її громадян.

«Шановний Миколо Яновичу! Всеукраїнська громадська організація інвалідів (ВГОI) «Союз Чорнобиль України» підтримує Вас у прийнятті мужнього і виваженого рішення про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом», - йдеться у листі президента ВГОI «Союз Чорнобиль України» Ю.Андреєва.

На його думку, підписання Угоди на теперішніх умовах призвело б до «катастрофічних наслідків: у декілька разів скоротяться обсяги промислового та сільськогосподарського виробництва, деякі галузі економіки взагалі будуть знищені, 14 млн. ветеранів, інвалідів, чорнобильців та інших соціально вразливих верств населення будуть позбавлені всіх форм соціальної допомоги». Зокрема, у листі зазначається, що «в країнах Прибалтики, які увійшли до НАТО та ЄС, повністю зруйнована система соціального захисту ветеранів війни, чорнобильців, афганців. Тому сьогодні ми принципово на Вашому боці, Миколо Яновичу,  і висловлюємо підтримку Вашим діям».

«Україна проходить непростий шлях утвердження в європейському геополітичному просторі в якості самостійної потужної держави. В цей відповідальний період підписання договору може нашкодити національним та економічним інтересам нашої держави», - пише директор будинку дитячої творчості м. Веселинове, що на Миколаївщині, Ольга Шевченко.

«Для мене очевидним є той факт, що в першу чергу необхідно підготувати країну до змін, а вже потім офіційно вступати до ЄС. Тому вважаю рішення КМУ відкласти на певний час підписання Угоди про асоціацію правильним і переконливим», - вважає директор Березнегуватської ЗОШ 1-3 ступенів І.С. Богуш.

Висловили свою точку зору щодо рішення Уряду продовжити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію України та ЄС і народні депутати місцевих рад. Їх позиція спільна в одному: майбутнє України в Європейському співтоваристві, однак щодо термінів та умов такої співпраці – думки різняться.

«Ми, депутати Волинської обласної ради, глибоко переконані, що місце України серед розвинених країн Європи»,  - йдеться у зверненнях народних обранців Волині до Президента, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради.  «Ми переконані, що в українському суспільстві зростає запит на зміни та європейський вибір, а тому підписання Угоди про асоціацію повністю відповідає інтересам українського народу. Виконуючи волю наших виборців, Волинська обласна рада схвалює прагнення до політичного компромісу та консолідованих дій у стінах Верховної Ради щодо прийняття законодавчих актів, передбачених порядком денним асоціації», - зазначають депутати.

Водночас депутати Тернопільської обласної Ради більш категоричні у своїх заявах: вони підтверджують необхідність евроінтеграційного курсу України, водночас вимагають пришвидшення термінів підписання Угоди. Адже в іншому разі, на їх думку, «Європа може прийняти рішення про непідписання Угоди про асоціацію з ЄС. Європа може повернутись до України спиною». Тернополяни переконані, що «разом з Україною Європа буде іншою. Вона стане цілісним простором, що об’єднає багато в чому різні, але ціннісно близькі країни. Європа стане простором демократії та миру, який доповнить тисячолітня українська культура».

Глибоко переконані, що місце України серед розвинених країн Європи,  і депутати Могилів-Подільської районної ради. «Виконуючи волю своїх виборців, просимо Верховну Раду не зупинятись у прийнятті та удосконаленні законів, які відкривають шлях до підписання Угоди про асоціацію, та якнайшвидше ухвалити відповідні закони», - просять вінничани своїх колег з Верховної Ради.

Свою підтримку Україні засвідчила і Європейська Бізнес Асоціація. Організація з повагою ставиться до суверенних рішень української держави, хоча «рішення українського Уряду про зміну тактичного підходу до цієї довгоочікуваної угоди стало для бізнес-спільноти великим розчаруванням», йдеться в оприлюдненому на сайті організації повідомленні стосовно питання підписання Україною Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. Водночас «Європейська Бізнес Асоціація залишається непохитною в своєму рішенні продовжувати надавати підтримку бізнесу і владі у покращенні бізнес-клімату в Україні».

Підписати «спільну заяву щодо незмінності євроінтеграційних прагнень України, яка відкриває нові можливості реформування держави і модернізації економіки» закликали Президента України, Кабінет Міністрів, Верховну Раду  члени Української асоціації європейських студій (науковці, освітяни та експерти у сфері європейської асоціації). «Закликаємо Кабінет Міністрів України негайно поновити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, залучити українських і міжнародних експертів до обговорення політичних, правових, економічних наслідків укладання Угоди про асоціацію з ЄС та поглиблення співробітництва з Митним Союзом Білорусії, Казахстану, Росії, здійснити публічні та науково-експертні  заходи з метою порівняння умов приєднання до Угоди про асоціацію з ЄС та Митного союзу, які сприяють захисту національних інтересів України», - йдеться у зверненні.

27 листопада 2013 року під час засідання Кабінету Міністрів України Глава Уряду Микола Азаров заявив: «Я добре розумію і поділяю це розчарування… Паузу, яка склалася, ми використаємо для того, щоб продовжити вдосконалювати українське законодавство на європейських принципах, вдосконалювати демократичні стандарти, прискорено впроваджувати в економіку технічні регламенти та норми Євросоюзу, підвищувати конкурентоспроможність вітчизняної економіки.

Уряд гарантує: Україна і далі буде рухатись на шляху європейської інтеграції так, як це в інтересах України, в інтересах нашого народу».

 

версія для друку