українська російська англійська
Європейська модель охорони здоров'я залишається орієнтиром в процесі модернізації української медицини
28.11.2013 | 17:40
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Європейська модель охорони здоров’я залишається орієнтиром в процесі модернізації української медицини. Саме на цьому сьогодні наголосив Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур на зустрічі зі студентами та викладачами Київського міського медичного коледжу.

«Медична реформа, яку впроваджує Міністерство охорони здоров’я України, націлює медичну галузь країни саме на європейські стандарти і зразки. І кожен з вас, студентів, після завершення навчання буде працювати у реформованій галузі – а отже, з врахуванням передових європейських тенденцій», – сказав Олександр Качур.

Крім того, він зауважив, що ініційована Президентом України реформа в медичній галузі повністю гармонізована з європейською політикою «Здоров'я-2020», на основі якої розроблений проект Загальнонаціональної програми «Здоров'я 2020: український вимір».

«Європейська модель охорони здоров’я є орієнтиром в процесі модернізації української медицини. За європейськими стандартами відбувається створення вітчизняної служби екстреної медичної допомоги: від закупівлі сучасних автомобілів швидкої, оснащених медичним обладнанням, до встановлення часових вимог доїзду бригад екстреної допомоги до пацієнта», – сказав Олександр Качур.

Також Перший заступник Міністра охорони здоров’я України відповів на численні питання студентів.

«Ми всі бачимо, що процес реформування відбувається не без труднощів. І не в останню чергу це пов’язано з непростою економічною ситуацією як в країні, так і в усьому світі. Нам часто доводиться чути критику щодо непродуманості перетворень та їхніх наслідків. Тож, сьогодні, коли Україна постала перед черговим надзвичайно складним вибором, ретельні розрахунки та зважений підхід до умов, на яких відбувається підписання Угоди про Асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС, просто життєво необхідні державі», – підкреслив урядовець.

 

версія для друку