українська російська англійська
Мінфін: Соціальні видатки будуть забезпечені фінансовими ресурсами в повному обсязі
28.11.2013 | 15:17
Прес-служба Міністерства фінансів

В Державному бюджеті України на 2013 рік загальний обсяг субвенції з державного бюджету міському бюджету Києва на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям затверджено у сумі 1 616 млн. гривень.

Протягом січня-листопада 2013 року на виплату зазначених видів допомоги у Києві було спрямовано 1 395,6 млн. грн., що в повному обсязі відповідає потребі в коштах для виплати допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам згідно із зареєстрованими у відповідному періоді бюджетними зобов’язаннями.

За розрахунками, проведеними на підставі фактичних витрат на виплату зазначеної допомоги за січень-листопад поточного року, загальний обсяг нарахованої допомоги в столиці у 2013 році буде меншим за планові призначення відповідної субвенції з державного бюджету.

Таким чином, в Києві очікується економія по планових видатках на виплату соціальних допомог, яка пов’язана в першу чергу з тим, що фактичний рівень народжуваності у поточному році виявився нижчим за прогнозний, який враховувався при складанні розрахунків до бюджету на 2013 рік.

Також, в Державному бюджеті України на 2013 рік загальний обсяг субвенції з державного бюджету міському бюджету м. Києва на надання пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, вивезення побутового сміття та рідких нечистот затверджено у сумі 552,5 млн. гривень.

Проведений аналіз щодо забезпечення фінансовими ресурсами витрат на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, який здійснено на підставі даних щодо обсягу фактично нарахованих пільгових послуг, свідчить, що вказаний обсяг субвенції дозволяє у повному обсязі забезпечити до кінця року фактичну потребу в коштах для проведення розрахунків, яка очікується у сумі близько 470 млн. гривень та спрямувати очікувану економію невикористаних коштів на забезпечення фінансуванням інших програм, які потребують пріоритетного фінансування.

В той же час існує нагальна необхідність забезпечити фінансовими ресурсами своєчасну виплату заробітної плати працівників установ та закладів охорони здоров'я, освіти, культури та інших бюджетних установ, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів.

Враховуючи наведене, перерозподіл видатків, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 №933-р, забезпечить раціональне використання коштів державного бюджету, сприятиме своєчасній виплаті заробітної плати працівникам бюджетних установ м. Києва, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, та недопущенню виникнення простроченої кредиторської заборгованості із зазначених виплат.

При цьому потреба в коштах для виплати соціальної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам та проведення відшкодувань за надані населенню пільги і субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у місті Києві буде забезпечена відповідними фінансовими ресурсами в повному обсязі.

 

 

версія для друку