українська російська англійська
Геннадій Темник: Мінрегіоном здійснюється робота щодо збільшення у 2014 році фінансування житлових програм
28.11.2013 | 18:50
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Мінрегіоном здійснюється робота щодо збільшення у 2014 році фінансування житлових програм, з метою їх активізації, у тому числі за рахунок розгортання нового будівництва. Про це в Рівному в ході виїзного засідання колегії Мінрегіону сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

За його словами, Мінрегіон підготував пропозиції щодо виділення бюджетних коштів у наступному році як на діючі житлові програми, так і на розгортання нових, зокрема оренди з викупом та будівництва житла для соціально незахищених верств населення.

«Всього для реалізації програм ми пропонуємо спрямувати 3 млрд. гривень, що дозволить забезпечити житлом 16,6 тис. сімей та додатково залучити понад 2 млрд. гривень кредитних ресурсів банків та власних коштів громадян», - сказав Міністр.

Він нагадав, що у березні цього року в Міністерстві було проведено нараду з розгляду пропозицій місцевих органів виконавчої влади щодо перспективних земельних ділянок для будівництва доступного житла. Всього було запропоновано для розгляду 43 земельні ділянки для будівництва 194 житлових будинків загальною площею 1,2 млн. кв. метрів на 22 тисячі квартир. Такі ділянки є практично в усіх регіонах країни. Не надала пропозиції лише Івано-Франківська область, а пропозиції Кіровоградської та Чернівецької області не розглядались через неповне та неякісне оформлення документів.

Геннадій Темник поінформував, що на початку цього тижня зазначені земельні ділянки було оглянуто з метою визначення їх реального стану. Встановлено, що документи на землекористування є на всі земельні ділянки. Це 14 державних актів та 29 договорів оренди. Повністю забезпечено інженерно-транспортною інфраструктурою лише 10 земельних ділянок. На решті - необхідно виконати різні обсяги робіт. Із запланованих для будівництва 194 будинків забезпечено проектно-кошторисною документацією – 107;оформлено дозвільні документи на початок виконання будівельних робіт – 76;ведуться будівельні роботи на 54 будинках на 4655 квартир;збудовано і прийнято в експлуатацію – 15 будинків на 911 квартир.

«Таким чином можна зазначити, що 29 земельних ділянок перебувають в активній фазі їх освоєння. Серед кращих регіонів з цього питання є Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська та Київська області, які ввели в експлуатацію будинки у поточному році і активно продовжують будівництво», - сказав Міністр.

Він доручив місцевим органам влади  проаналізувати можливі обсяги будівництва житла на земельних ділянках у наступному році, враховуючи потужності будівельних організацій та підприємств промисловості будівельних матеріалів;забезпечити такі ділянки інженерно-транспортною інфраструктурою;сприяти реалізації державних житлових програм, у тому числі шляхом їх фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Міністр звернув також увагу керівників місцевих органів влади на необхідність вирішення питання зменшення кількості незавершених будівництвом житлових об’єктів. На початку року їх налічувалось більше 3,5 тисяч, з яких лише 1,3 тисячі перебували в активній стадії будівництва.

«Регіонам надано завдання щодо проведення до 10 грудня інвентаризації таких об’єктів, за результатами якої слід визначитись щодо можливості їх добудови у наступних роках та продовження роботи зі списання чи продажу частини об’єктів. Незавершені будинки з високим ступенем готовності також є джерелом для збільшення обсягів житлового будівництва. Прошу відповідально поставитися до цієї роботи», - наголосив Геннадій Темник.

 

версія для друку