українська російська англійська
Міндоходів продовжує впроваджувати євростандарти у податкову і митну політику
28.11.2013 | 18:19
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Уряд України не змінює стратегічного курсу на євроінтеграцію, але має бути створений надійний економічний фундамент, який дозволить українському бізнесу і громадянам максимально комфортно та без втрат адаптуватися до Зони вільної торгівлі з ЄС. Про це сьогодні, 28 листопада, під час засідання Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України заявив Міністр Олександр Клименко.

 «Сьогодні, коли погляди усіх українців спрямовані на Вільнюс, хочу ще раз запевнити і бізнес, і громадськість: європейська інтеграція та поглиблене співробітництво з європейськими партнерами за різними напрямками залишаються пріоритетами українського уряду. Але результатом торгівельно-економічного зближення з ЄС для України мають стати не втрати, а максимальні вигоди. Тому Уряд використає паузу, що виникла, для того, щоб і надалі вдосконалювати українське законодавство відповідно до європейських принципів. Ми продовжимо впроваджувати  в економіку технічні регламенти та норми Євросоюзу, щоб вітчизняна економіка мала якнайбільше конкурентних переваг», - підкреслив Міністр.

Продовжуючи системну роботу щодо впровадження європейських стандартів у податкову і митну політику, Міністерство доходів і зборів винесло на обговорення з громадськістю питання  створення та взаємного визнання із країнами Євросоюзу інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО). Передбачається, що для товарів і транспортних засобів підприємств, які отримають  відповідні сертифікати, митний контроль буде здійснюватися в першочерговому порядку, а рівень ризику їх товарів у автоматизованій системі аналізу ризиків знижується.

Міндоходів вже розробило проект змін до Митного кодексу України, в якому відповідно до стандартів ЄС уточнюються критерії надання статусу УЕО і процедури митних спрощень, які зможуть використовувати підприємства з цим статусом.

Для того, щоб національні виробники отримали відповідні переваги на європейських ринках, Міністерством доходів і зборів  вживаються заходи у напрямі  укладання угод про взаємне визнання національних сертифікатів УЕО з країнами ЄС.

Як підкреслив Міністр, принциповою позицією Міністерства є те,  щоб визнання сертифікатів УЕО між Україною та країнами ЄС відбувалося у двосторонньому порядку.

Нагадаємо, раніше представники Європейської Комісії пропонували країнам  «Східного партнерства» розглянути можливість визнання в односторонньому порядку УЕО країн ЄС. На думку фахівців Міністерства,  це може  привести до витіснення з ринку перевезень національних перевізників іноземними і сприятиме збільшенню випадків незаконного переміщення товарів через митний кордон України, оскільки митниці України будуть вимушені зменшити обсяги митного контролю відносно товарів і транспортних засобів перевізників країн ЄС.

 

версія для друку