українська російська англійська
С. Орєхов розповів про якість новорічних товарів, продуктів харчування, техніки та взаємодію з Росспоживнаглядом
28.11.2013 | 19:14
Прес-служба Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів

На початку зустрічі з представниками мас-медіа Голова Держспоживінспекції України Сергій Орєхов наголосив на тому, що сьогодні інспекція робить акцент на ефективному захисті від ризиків, яким споживач не може запобігти самостійно та окреслив три основні напрями розмови:

- якість новорічних товарів та продуктів харчування;

- взаємодія Держспоживінспекції України з Росспоживнаглядом щодо питання   забезпечення якості та безпеки української продукції;

- якість побутової техніки, яка реалізується відомими торговими мережами країни.

«Наш обов’язок – швидко реагувати на проблеми, що виникають на споживчому ринку, оперативно інформувати громадян, задля їх правової обізнаності та загальної безпеки», - сказав Сергій Орєхов.

Голова Держспоживінспекції України повідомив про результати  перевірок товарів, що найбільше користуються попитом серед споживачів у період зимових свят – м’ясотовари та алкогольні напої. Так, за 9 місяців поточного року  було  перевірено понад 218 тонн м’ясотоварів (забраковано та знято з реалізації 42 % від перевіреної кількості), алкогольних напоїв - 10119 тис. дал. (забраковано та знято з реалізації 31% від перевіреної кількості). Зазначена  продукція  була забракована та знята з реалізації  через: відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки; відсутність інформації про товар; невідповідність вимогам нормативних документів; вичерпаний термін придатності. 

Про остаточні результати перевірок новорічних товарів та продуктів харчування представників ЗМІ та громадськість буде поінформовано у середині грудня. «Адже ми хочемо щоб ви, наші шановні споживачі, зустріли Новорічні свята у колі сім’ї та друзів, а не у лікарні», - наголошує Голова.

Держспоживінспекція України на чолі з Сергієм Орєховим акцентує увагу на проблемах споживчого ринку та робить усе можливе для того аби товари та продукція відповідали встановленим законодавством  вимогам, були безпечними для споживача та користувалися попитом не тільки на внутрішньому ринку, а й на зовнішньому. Так, у рамках підписаного 14 вересня 2012 Меморандуму про взаєморозуміння між Росспоживнаглядом і Держспоживінспекцією України про співробітництво в галузі захисту прав споживачів, Голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов провів у Москві робочу зустріч з керівником Федеральної служби з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини.

Під час робочої зустрічі було напрацьовано схему, яка дозволить оперативно вирішувати виникаючі спірні питання щодо якості продукції.

У представників ЗМІ викликало чималий інтерес питання реалізації контрафактних та контрабандних електропобутових товарів, які реалізуються відомими торговельними мережами. «Проблема контрабандної та контрафактної продукції – злободенна тема. З кожним роком обсяг такої продукції збільшується, а економічний збиток держави від цього величезний; страждає бюджет країни, а про добросовісну конкуренцію на ринку і мови бути не може», - наголосив Сергій Орєхов.  Напередодні Держспоживінспекцією України були розіслані через Міністерство закордонних справ України офіційні листи виробникам продукції відомих торгових марок, з пропозицією про направлення до Держспоживінспекції України представників - експертів Центральних офісів.

«Ми надіслали ці листи для визначення оптимальних шляхів вирішення існуючої проблеми, з метою запобігання масового поширення контрафактної продукції на споживчому ринку України, яка підриває національну економіку України і авторитет легального виробника», - зазначив Сергій Миколайович.

Окрім того, голова Держспоживінспекції зазначив: «Ми завжди йдемо назустріч добросовісним виробникам та реалізаторам, сідаємо за стіл переговорів та вирішуємо виникаючі спірні питання. А от щодо тих, хто намагається заробити не беручи до уваги не лише моральні принципи, а й здоров’я та життя наших громадян, то таких реалізаторів та виробників вже чекають на відповідь норми  діючого законодавства України».

Наприкінці прес-конференції голова Держспоживінспекції України закликав представників ЗМІ до подальшої плідної співпраці, завдяки якій кожен споживач в оперативному порядку буде поінформованим про ситуацію на споживчому ринку та матиме змогу зробити об’єктивний вибір.

 

версія для друку