українська російська англійська
Держлікслужба представила Україну на Всесвітньому форумі операторів ринку медичних виробів
28.11.2013 | 19:36
Прес-служба Державної служби України з лікарських засобів

22-24 листопада 2013 року в Женеві (Швейцарія) відбувся другий Глобальний форум медичних виробів, під патронатом ВООЗ. Захід став дискусійною платформою більш ніж для 670 учасників зі 108 країн світу.

На сьогодні ефективність надання медичної допомоги базується як на впровадженні нових медичних технологій, так і на оснащенні лікувальних закладів сучасними медичними виробами. Тому особливо актуальними стають питання забезпечення відповідності медичних виробів безпеці та ефективності з метою забезпечення здоров’я та захисту пацієнтів, лікарів. Вирішення цих питань залежить від належного виробництва, регулювання, планування, оцінки, придбання, управління і використання пристроїв медичного призначення.

Делегація Державної служби України з лікарських засобів, яку очолив начальник Управління організації державного контролю якості та безпеки медичних виробів Держлікслужби України С.А. Данилов, у ході форуму взяла участь в обговоренні шляхів поліпшення доступу пацієнтів до якісних і безпечних медичних виробів, а також до їх використання відповідно до універсальної системи медичного страхування (Universal Health Coverage). Учасники заходу також обмінялися інформацією та досвідом щодо політики, управління, регулювання та використання медичних виробів. Крім цього,делегатів проінформували про результати впровадження Резолюції про технології охорони здоров'я, прийнятої в 2007 році (WHA60.29).

Нагадаємо, що на першому Глобальному форумі медичних виробів, який відбувся у вересні 2010 року в м. Бангкок (Таїланд), учасники обговорили питання щодо обігу та регуляторної політики у сфері медичних виробів різних країн.

Учасники дійшли згоди, що проведення Глобального форуму медичних виробів сприятиме поліпшенню доступу пацієнтів до якісних і безпечних медичних виробів.

 

версія для друку