українська російська англійська
Мінрегіон вимагає від теплопостачальних підприємств своєчасно розраховуватися за спожитий газ
29.11.2013 | 09:24
Прес-служба Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Рішенням колегії Мінрегіону, засідання якої сьогодні пройшло в Рівному, головам Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій рекомендовано здійснювати особистий контроль за станом розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ та вжити дієвих заходів щодо їх поліпшення. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

За його словами, при спожитому обсязі природного газу у жовтні місяці на суму 1,4 млрд. грн., теплопостачальні підприємства розрахувалися лише на 300 млн. гривень.

У жовтні цього року теплопостачальними підприємствами: Одеської області сплачено за спожитий природний газ 972 тис. грн., або 2,7%, при отриманих коштах у сумі 33 млн. гривень (КП «Теплопостачання м. Одеси» сплатило 2,3 млн. гривень, або 8,5%, при отриманих коштах у сумі 27 млн. гривень); Луганської області сплачено 1,1 млн. грн. або 3,3%, при отриманих коштах у сумі 33 млн. гривень (Луганське МКП «Теплокомуненерго» при отриманих коштах у сумі 13 млн. гривень не сплатило жодної гривні за спожитий природний газ); Черкаської області сплачено 1,6 млн. грн., або 8,4%, при отриманих коштах у сумі 19 млн. гривень; Донецької області сплачено 36,4 млн. грн., або 30,8%, при отриманих коштах у сумі 118 млн. гривень (ОКП «Донецьктеплокомуненерго» сплатило 1,1 млн. гривень, або 5,2%, при отриманих коштах 21 млн. гривень); м. Севастополь при отриманих коштах у сумі 11 млн. гривень не сплатив жодної гривні за спожитий природний газ.

«Слід негайно виправити ситуацію та забезпечити належний рівень розрахунків за спожитий природний газ. В кожному регіоні є резерви для підвищення рівня розрахунків, тому головне завдання на сьогодні - детально проаналізувати складові усіх витрат на підприємствах теплопостачання і терміново вжити дієвих заходів щодо зменшення дебіторської заборгованості за отримані послуги теплопостачання усіх категорій споживачів», - наголосив Міністр.

Як відомо, за низький рівень розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ Мінрегіоном було порушено питання щодо вжиття заходів дисциплінарного впливу до керівників цих підприємств. Наразі звільнено з займаних посад кількох керівників теплопостачальних підприємств Донецької та Одеської областей.

 

 

версія для друку