українська російська англійська
Будівельна галузь готова до євроінтеграції, а в ЖКГ та сфері регіонального розвитку тривають реформи
29.11.2013 | 12:44
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Євроінтеграційний курс України залишається незмінним. Проте національна і економічна безпека України - передусім. Про це сьогодні йшла мова на зібранні членів Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Участь у зібранні взяв заступник Міністра Дмитро Ісаєнко. У форматі дискусії мова йшла про чинники, які вплинули на призупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС з точки зору галузей економіки, якими опікується відомство.

За словами Дмитра Ісаєнка, українська економіка має бути конкурентоспроможною і здатною протистояти економічному тиску. Він навів приклад, що при сьогоднішній високій вартості природного газу з державного бюджету доводиться компенсувати різницю в тарифах, яку Україні пропонують відмінити і встановити для населення економічно-обґрунтовані тарифи.

«А це означає, що нам довелось би підвищити тарифи, у тому числі для населення, і тим самим перекласти на плечі людей цей фінансовий тягар. Держава не може цього допустити», - сказав Дмитро Ісаєнко. Він наголосив, що сьогодні вживаються заходи з модернізації галузі житлового-комунального господарства з тим, щоб знизити собівартість послуг, підвищити їх якість.

«Проведення повної модернізації галузі ЖКГ стане серйозним поступом на шляху до євроінтеграції», - сказав заступник Міністра.

Що стосується будівельної галузі, то вона, зі слів Дмитра Ісаєнка, одна з небагатьох, яка найбільш готова стати частиною європейського ринку.

«Ми сформували національну нормативну базу, інтегровану у європейський нормативно-правовий простір. З наступного року в Україні впроваджується проектування за Єврокодами», - сказав Дмитро Ісаєнко.

У регіональному розвитку, як і в сфері ЖКГ, поки також є низка невирішених питань, без вирішення яких, навіть при підписанні Угоди, подальша євроінтеграція була б неможливою. Мова йде про необхідність проведення адміністративно-територіальної реформи, яка потребує чимало ресурсів і, що найголовніше, бажання територіальних громад провести таку реформу.

Однак, як поінформувала представників громадськості директор департаменту регіонального розвитку та проектного управління Надія Бондарчук, Україна активно співпрацює з ЄС в питаннях регіонального розвитку: «Успішна реалізація державної регіональної політики значною мірою залежить від удосконалення інституційно-правового забезпечення регіонального та місцевого розвитку. Сьогодні Мінрегіон працює над розв’язанням та законодавчим врегулюванням суперечливих питань відносин між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Головним очікуваним результатом успішного впровадження регіональної політики є зростання добробуту, підвищення комфорту й безпеки життєдіяльності людини на всій території України незалежно від місця проживання. Тому основною метою курсу реформ в Україні є досягнення європейських норм і стандартів у всіх сферах життя на основі верховенства права».

 

версія для друку