українська російська англійська
У КМДА звітували про стан виконання проекту "Картка киянина"
29.11.2013 | 14:57
Київська МДА

У Київській міській державній адміністрації відбулася нарада щодо впровадження соціального проекту «Картка киянина». Під час наради заступник голови КМДА Руслан Крамаренко доручив профільним службам максимально підготуватися до повного впровадження картки у 2014 році.

Міська влада активно готується видавати картку не лише пільговикам, а й усім киянам, які бажають її отримати.

Наразі успішно триває процес автоматизації підрахунку пільгових проїздів за рахунок державних коштів: фіксуватиметься їх точний час та кількість. На жовтень 2013 року після пілотного проекту було зареєстровано 110 актів неправомірного використання картки для проїзду в метро, тому влада закликає власників картки киянина не передавати її іншим особам. Перехід на пільговий проїзд виключно з використанням картки планується забезпечити з 1 січня.

Також картка киянина є повнофункціональною платіжною карткою Visa Classic, успішно працює зарплатний проект на базі домовленостей між банком та деякими комунальними підприємствами, протестовані платіжні можливості банківського додатку та особистого кабінету на сайті «Картка киянина» за адресою: kyivcard.com.ua, враховані вимоги законодавства України в сфері захисту персональних даних.

Варто зазначити, що банк «Хрещатик» – партер проекту – надає низку переваг власникам картки киянина, зокрема, підвищення процентної ставки на вклади, вигідні умови кредитування, система смс-інформування та телефонної підтримки.

Вдало функціонує соціальний дисконт, запропонований киянам. Уже з травня 2012 року пільгові категорії громадян (60 тис. осіб, які отримали картку киянина в межах пілотного проекту) купують лікарські засоби в мережах аптек КП «Фармація» за нижчими цінами у порівнянні з іншими аптеками міста. На першому етапі запровадження проекту в кожному з 10 районів Києва пільговикам пропонували 100 найменувань лікарських засобів.

На сьогодні працює по 2 соціальні аптеки в районах, а 23-27 грудня планується відкриття ще по одній у кожному з них. Там можна буде придбати усі наявні ліки (6 тис. найменувань) зі знижкою 7-40%. Такі ініціативи призвели до створення здорової конкуренції, адже аптеки, які знаходяться поруч з муніципальними, знизили ціни на 10-15%. Зараз працюють над встановленням достатньої кількості терміналів для фіксування придбання ліків.

Також під час наради Руслан Крамаренко наголосив на необхідності прямого зв’язку з громадянами щодо використання картки киянина.

«Потрібно провести зустрічі з громадськістю за участю голів райдержадміністрацій, підготувати соціальних працівників для роз’яснення умов використання та переваг картки, посилити інформаційну підтримку для донесення повної та компетентної інформації із залученням представників ЗМІ», – сказав заступник голови КМДА.

Нагадаємо, проект «Картка киянина» розробляється в рамках міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» та соціальних ініціатив Президента України.

 

версія для друку