українська російська англійська
До кінця року у Дніпродзержинську буде відкрито 2 нові дитячі садки
29.11.2013 | 15:14
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

До кінця року у Дніпродзержинську відкриються 2 нові дитячі садки. Планується завершення реконструкції дошкільного навчального закладу № 44, а також загальноосвітньої школи № 12 під навчально-виховний комплекс. Це дозволить додатково створити 148 місць для дошкільної освіти дітей. Про це повідомив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Демчик. За завданням голови облдержадміністрації Дмитра Колєснікова він відвідав один з кращих садочків Дніпродзержинська - дошкільний навчальний заклад – центр розвитку дитини №31«Барвінок», а також поспілкувався з педагогічним колективом, батьками та вихованцями.

У дошкільному навчальному закладі – центрі розвитку дитини №31«Барвінок» працюють 3 групи раннього віку, 2 спеціальні для дітей з порушенням опорно-рухового апарату та 2 санаторні для дітей, які часто та тривало хворіють. Загалом заклад відвідує 377 дітей. За ними доглядають 114 працівників (51 педагог, 4 медичних працівника та 59 людей обслуговуючого персоналу).

У дитячому садочку обладнано спортивну залу, музичну залу, студію образотворчого мистецтва, екологічний центр, кабінети іноземної мови, інформатики, корекційних педагогів, психолого-соціальний центр, фізіотерапевтичний кабінет).

У закладі працює водно-оздоровчий комплекс, до якого входять плавальний басейн, гідромасаж, соляна шахта. Це дозволяє педагогам і медикам підвищити ефективність корекції порушень опорно-рухового апарату та психофізичного розвитку дітей.

Протягом останніх двох років досвід закладу було представлено на низці всеукраїнських та міжнародних виставок та семінарів. Зокрема, на міжнародній виставці «Інноватика в освіті України» та Всеукраїнському семінарі-практикумі «Формування духовності у дошкільників засобами мистецтва». 

«Президент України Віктор Федорович Янукович поставив завдання: до кінця 2014 року місцями у дитячих садочках мають бути забезпечені не менше 83% дошкільнят, - наголосив Олександр Демчик під час спілкування з батьками та педагогами дитсадка. - Наразі у Дніпродзержинську всіма формами дошкільної освіти дітей у віці до 6 років охоплено 86%, старшого дошкільного віку – 100%. До кінця року у місті відкриються ще 2 садочки, які дозволять створити 148 місць для дошкільної освіти дітей».

У 2013 році у Дніпродзержинську було повернуто для використання за призначенням будівлю по проспекту Карла Маркса, 28. Тут створено дошкільний навчальний заклад – центр розвитку дитини № 44 «Лелека», реконструкція якого буде завершена до кінця цього року. Загалом у закладі планується відкриття 8 груп на 120 місць, що дозволить повністю  забезпечити місцями дошкільнят на 9, 10 та 11 мікрорайонах Лівого берега.

Цього року також буде завершено реорганізацію СЗШ № 12 в навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» № 12. Організація роботи дошкільного відділення вже у 2013 році дозволить додатково забезпечити місцями 28 дітей.

У цьому році в місті вже було відкрито додатково групу в дошкільному відділенні №2 НВК №36 на 20 місць.

Довідково

На Дніпропетровщині дошкільною освітою охоплено 93% дітей у віці до 5 років. Діти старші за 5 років 100% отримують дошкільну освіту».

Цього року в області відкрито 9 нових сучасних дитячих садків та 12 навчально-виховних комплексів, створено 58 додаткових груп у вже діючих дитячих садках. У нові дитячі садки пішли діти Дніпропетровська, Кривого Рогу, Нікополя, Апостолівського, Новомосковського, Солонянського, Криворізького та Нікопольського районів.

Всього в період з 2010 по 2012 роки в області відкрито 85 дитсадків та навчально-виховних комплексів (35 ДНЗ та 50 НВК) та 295 додаткових груп. Кількість дітей, охоплених дошкільним вихованням, за три роки збільшилася на 13,2 тис, тобто на 13,5%. Таким чином, сьогодні в області в 959 дошкільних навчальних закладах виховуються близько 113 тисяч дітей.

 

 

версія для друку