українська російська англійська
Володимир Козак зустрівся з представниками трудових колективів транспортної галузі
29.11.2013 | 15:25
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом не повинно викликати спад національної економіки. Як зазначив під час спілкування із представниками трудових колективів транспортної галузі Міністр інфраструктури України Володимир Козак, рішення Уряду про призупинення підписання цієї Угоди – вимушене та тимчасове.

Міністр наголосив, що за останні три роки Президентом та Урядом було зроблено більше, ніж будь-ким до цього, для вступу до Євросоюзу та  євроінтеграційний процес не припиняється. «Проведено багато необхідних зустрічей, переговорів, прийнято та підготовлено низку законів та інших нормативних актів, адаптованих до вимог ЄС. І це не лише у транспортній сфері, а й у житлово-комунальній, енергетичній тощо. Однак, для взятої Урядом паузи є серйозні обґрунтування», - підкреслив Володимир Козак. Він сказав, що Україна, підписавши цю Угоду, автоматично втратить вільну торгівлю із Росією та іншими країнами Митного союзу, а відтак українські підприємства не матимуть ринку збуту своєї продукції. Оскільки ЄС відмовляється компенсувати такі втрати, а МВФ висуває при цьому вимоги щодо підняття тарифів на комунальні послуги для населення, замороження соціальних виплат, припинення підтримки сільського господарства і т.д.

«Наразі заробітні плати і пенсії наших громадян не дозволяють Уряду піти на ці кроки. Звичайно вимоги МВФ треба вирішувати, але не за один рік. Для цього треба передусім підняти рівень життя українців. Якщо ж у всьому світі спостерігається рецесія, спад виробництва, зростає безробіття, а українські транспортники відчувають це по зниженню обсягів перевезень - Укрзалізниця за 10 місяців недоотримала 3 млрд. грн. до минулорічного рівня через падіння транзиту на 12-13%, а навантаження в цілому – на 1,5%, то на цьому фоні Уряд України не може виконати умови МВФ», - зазначив Міністр.

Володимир Козак зауважив, що асоціація з ЄС – це договір про наміри, взяття певних зобов’язань, до яких із економічних причин наша держава ще не готова. «Нам ще багато треба зробити. Але в першу чергу ми повинні мати рівні партнерські відносини і з ЄС, і з Росією. Сконцентрувавши зусилля, ми все таки прийдемо в ЄС як держава, яка має право бути рівноправним членом цієї спільноти. Пауза у процесі підписання Угоди тимчасова, але наш шлях до ЄС не припиняється», - підкреслив Міністр.

версія для друку