українська російська англійська
Україна - один зі світових лідерів з нарощення виробництва агропродукції
30.11.2013 | 11:39
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна є однією з трьох країн світу, що мають найбільше перспектив значно наростити виробництво сільгосппродукції. До трійки лідерів також увійшли Бразилія та Росія. Тож вже найближчими роками Україна зможе значно розширити географію експорту аграрної продукції, зокрема до країн Близького та Далекого Сходу, Персидської затоки та ЄС. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк в інтерв’ю газеті «Капитал».

«ООН чітко сказала: наростити обсяг виробництва сільськогосподарської продукції можуть три країни: Україна, Бразилія і Росія. Бразилія − за рахунок вирубки лісів, що не є правильно з точки зору екології. Росія поки імпортозалежна, і їй потрібно ще внутрішній ринок наситити.

Ми − найперспективніші для світового ринку», − наголосив Міністр. Глава відомства зазначив, що завдяки збільшенню агровиробництва вдасться значно розширити і ринки збуту.

Зокрема, може зрости експорт до країн Близького та Далекого Сходу, Персидської затоки та ЄС. «Європа незабаром буде змушена зменшувати пільги для своїх фермерів, оскільки її бюджет не витримає такого навантаження. Цей захід призведе до скорочення виробництва, і вони звернуться до нас. Близький Схід і країни Перської затоки вже самостійно не зможуть виробляти агропродукцію.

Цей ринок нам підходить в тому числі і за рахунок зручного логістичного плеча. Китай, Корея, Японія, Бангладеш − аналогічно. Японія − це країна ексклюзивна, з високими вимогами, але вона постійно в пошуку. Для України це буде преміум-ринок», − повідомив Міністр в інтерв’ю.

 

 

версія для друку