українська російська англійська
До Нового року Україна експортує до Китаю 2 млн. тонн кукурудзи
29.11.2013 | 18:15
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

До кінця поточного року Україна поставить до Китаю 2 млн. тонн кукурудзи. На сьогодні ж до Піднебесної вже експортовано 1,4 млн. тонн збіжжя. Також сторони наразі визначають як оптимально використати другу частину кредиту, яка є товарною, в обсязі на 1,5 млрд. доларів. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк в інтерв’ю виданню «Капітал».

«Перша частина в обсязі 2 млн. тонн повинна бути поставлена до 1 січня 2014 року. Експортовано вже 1,4 млн. тонн. Щодо другої частини кредитної угоди, я не очікував, що вона буде такою складною: вибирати продукцію, яка принесла б користь, виявилося непросто», − повідомив Міністр.

Окрім цього, Микола Присяжнюк зазначив, що першу частину кредиту Україна використає для реконструкції лінійних і припортових елеваторів, будівництва державного річкового флоту та розвитку логістики. Також за словами Міністра українська сторона може залучити у Китаї до 3 мільярдів доларів для проектів щодо зрошення земель у південних регіонах України.

«Ми плануємо відновити зрошення в південних регіонах. Зрошення 2 млн. гектарів ріллі дозволить збільшити врожайність на 6 тонн з гектара, тобто ми отримаємо додатково 12 млн. тонн зерна», − резюмував глава відомства. При цьому Україна опрацьовує можливості реалізації проектів не лише з Китаєм, а й Саудівською Аравією, Світовим Банком, Європейським інвестиційним банком та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).

 

 

версія для друку