українська російська англійська
Микола Азаров назвав причини складної ситуації в Україні
03.12.2013 | 16:29
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр Микола Азаров назвав причини складної ситуації в Україні та запевнив у забезпеченні нормального життєзабезпечення країни. Про це він заявив під час пленарного засідання Парламенту 3 грудня.

Микола Азаров наголосив, що в Україні складна політична та економічна ситуація, зумовлена низкою факторів. Насамперед, світовою рецесією та високими цінами на газ: «Це серйозний фактор, який розуміють і оцінюють фахівці».

Також, за його словами, негативним впливом на складну ситуацію в Україні є значне зниження товарообігу, насамперед з Росією, після декларації про підписання Угоди про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі, між Україною та Європейським Союзом. У цих умовах виникає загроза скорочення виробництва вітчизняних машинобудівних заводів, скорочення робочих місць.

«У цих умовах ми повинні були відновити торгово-економічні відносини з Росією. Пауза вимушена щодо підписання Угоди про асоціацію», - сказав Микола Азаров.

Прем'єр-міністр також зауважив, що під час переговорного процесу з європейськими партнерами було заявлено про те, яку максимальну допомогу вони можуть надати, допомогти у переговорах з Міжнародним валютним фондом. «Звичайно, мова не йшла про якісь міфічні десятки мільярдів. Це ціна модернізації, яку ми сподіваємося здійснити за рахунок, насамперед, інвестицій», - сказав Микола Азаров.

Він також повідомив, що Україна домовилася з Росією про відновлення з Європейським Союзом тристороннього формату переговорів. «Ми повинні віднайти спільну мову, спільне розуміння. Як тільки це буде, ми підписуємо Угоду», - запевнив Прем'єр-міністр.

Водночас            він наголосив, що радикальні виступи депутатів опозиції вкрай послаблюють міжнародні позиції України у цій складній ситуації.

 

версія для друку