українська російська англійська
Уряд не допустить затримок соціальних виплат, - Микола Азаров
04.12.2013 | 10:54
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Серед першочергових завдань - підготовча робота для стабільного фінансування в наступному році, наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров, розпочинаючи засідання Уряду 4 грудня 2013 року.

«Більшість людей навіть не уявляє, яка кропітка нормативна робота має бути проведена для того, щоб з початком нового бюджетного року перерахування здійснювалися безперебійно», - заявив Глава Уряду. Він зауважив: щоб із 4 січня розпочати виплату пенсій, потрібно накопичити кошти ще у грудні.

«Отже, саме зараз блокування урядових органів рівнозначно блокуванню виплат пенсій 13 мільйонам пенсіонерів, виплат державної допомоги 4 мільйонам сімей з дітьми, малозабезпеченим, молодим мамам, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям тощо», - заявив Микола Азаров.

Він наголосив, що завдання усіх органів влади – не допустити затримок соціальної підтримки громадян, необхідно дійти до кожного пенсіонера, інваліда, незахищеного громадянина і надати кожному допомогу.

«Ніякі перешкоди, не повинні зривати процес фінансування будинків-інтернатів для людей похилого віку та хворих із психічними захворюваннями, реабілітаційних центрів для інвалідів, територіальних центрів для надання соціальних послуг одиноким громадянам, центрів соціальних служб для сімей, молоді та дітей, - заявив Глава Уряду.

Особливо він звернув увагу на поодинокі факти на Заході країни, де місцева влада припинила роботу для участі у протестах. «Така аморальність і безвідповідальність місцевих чиновників може призвести до того, що на центральному рівні кошти будуть виділені, проте на місцевому рівні вони, в зв’язку з непрацюючою місцевою владою просто не дійдуть до отримувачів», - заявив він.

Прем’єр-міністр нагадав, що через бюджетну систему здійснюються розрахунки за надані громадянам України пільги і субсидії, виплати за енергоносії.

«Якщо їх вчасно не здійснити, то під загрозу зриву, в мороз,  буде поставлено теплопостачання міст. І все тільки через те, що працівники, яких найняли місцеві громади для забезпечення їх життєдіяльності, вирішили погратися в політику замість того, щоб виконувати свої прямі обов’язки. А їх політика – життєзабезпечення громад», - підкреслив Микола Азаров.

Він додав, що уже сьогодні кожний орган місцевої влади повинен підготувати та прийняти необхідні рішення для того, щоб з 1 січня 2014 року було забезпечено безперебійне фінансування з державного та місцевих бюджетів, особливо в соціальній сфері.

«Ось за це справді треба спитати з чиновників місцевих. Чи витримають наші зношені системи життєзабезпечення саботаж, до якого закликають провокатори-політикани? Чи зможуть комунальники і рятівники по всій країні працювати, якщо саботажники перекриють їм доступ до фінансових та матеріальних ресурсів? Я знову адресую ці питання тим, хто закликає до хаосу. Невже ви берете на себе відповідальність за наслідки для людей похилого віку і дітей, які не можуть обійтися без підтримки держави?» - підкреслив Глава Уряду.

На щастя, додав він, переважна більшість працівників місцевих органів влади і комунальних служб чесно виконують свої обов’язки, утримують нормальну ситуацію. «Я вдячний цим людям, які виявляють високу відповідальність і витримку в напруженій ситуації у цих містах», - сказав Прем’єр-міністр та додав, зараз робота з життєзабезпечення населених пунктів виконується як треба.

Наприклад, вчора оперативно ліквідували локальні пориви теплових мереж, внаслідок яких було відключено від теплопостачання 6 житлових будинків та 2 школи в місті Києві. Через негоду було знеструмлено 77 населених пунктів в Київській, Вінницькій, Житомирській, Чернігівській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Черкаській та Сумській областях.

Наслідки всіх цих ситуацій були оперативно ліквідовані.

За це окрема подяка від Уряду Першому віце-прем’єр-міністру Сергію Арбузову і Віце-прем’єр-міністру Олександру Вілкулу, які змогли організувати роботу і безперервний контроль.

 

 

версія для друку