українська російська англійська
Прем'єр-міністр закликав припинити ескалацію політичної напруги
04.12.2013 | 11:04
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров звернувся до громадськості, всіх політичних сил із закликом припинити ескалацію політичної напруги. Про це він заявив у вступному слові на засіданні Кабінету Міністрів 4 грудня 2013 року.

Микола Азаров наголосив, що 3 грудня Верховна Рада України більшістю голосів висловила довіру Уряду.

«Це однозначне рішення єдиного легітимного законодавчого органу нашої держави, - зазначив Глава Уряду. - І це зобов’язані прийняти як правовий факт всі, хто дійсно поважає європейські демократичні цінності: і парламентська опозиція, і політичні сили поза парламентом, і громадські активісти, і наші партнери за кордоном».

При цьому Микола Азаров висловив вдячність народним депутатам за дуже важливе і зважене рішення, прийняте у напруженій ситуації.

«Сьогодні звертаюся до громадськості, всіх політичних сил із закликом припинити ескалацію політичної напруги, відчути нарешті відповідальність за долю народу, за мирний розвиток України, - сказав Глава Уряду. - Ми чуємо правильні заклики наших закордонних партнерів уникати насильства. Ці заклики звернені і до влади, і підкреслю, до тих, хто знаходиться на вулиці. Влада продемонструвала витримку, максимальну терпимість і готовність до діалогу. Такий же цивілізований підхід має бути у тих, хто протестує».

Натомість окремі політичні сили, не маючи абсолютно ніякого конструктивного плану, скеровують вуличні протести на насильство, протиправне захоплення адміністративних і громадських будівель, перешкоджають роботі державних установ. Це кримінальний злочин, наголосив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр закликав громадян зупинитися, не піддаватися на провокації тих, хто закликає людей до вуличних протестів.

 «Уряд ще раз звертається до громадян, які хочуть виявити свою позицію: ми готові забезпечити будь-які мирні, законні форми протесту. Готові навіть забезпечити мирне пікетування тих органів влади, до яких є претензії. Мирні пікети ми будемо охороняти і безумовно захищати права громадян, - сказав Прем’єр-міністр. - Але ми вимагаємо припинити свавілля, беззаконня і проводити протестні акції виключно у формах, передбачених Конституцією і законами України».

 

версія для друку