українська російська англійська
Під час Всеукраїнського тижня права пройдуть майстер-класи відомих правників
04.12.2013 | 12:24
Прес-служба Міністерства юстиції

10 грудня в Україні й в усьому світі відзначається Міжнародний день прав людини. Цього дня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод всіх людей.

Відповідно до Указу Президента від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права» щороку в тиждень, що включає День прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Протягом Всеукраїнського тижня права з 9 по 14 грудня відбудуться правоосвітні заходи, організовані Міністерством юстиції за підтримки Координаційної ради молодих юристів при Мін’юсті, до участі у яких залучено широке коло представників юридичної професії, науковців, провідних адвокатів і правників України, юридичних фірм, громадських об’єднань та вищих навчальних закладів юридичного спрямування.

До відкриття Всеукраїнського тижня права, яке відбудеться у понеділок, 09 грудня, запрошено представників Конституційного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, навчальних закладів та наукових установ.

По завершенню урочистого відкриття для викладачів та студентів вищих навчальних закладів юридичного спрямування, юристів-практиків, членів Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України буде проведено Всеукраїнський урок «Права людини».

10-11 грудня серед студентських команд вищих навчальних закладів юридичного спрямування відбуватиметься усний етап Міжнародного правничого конкурсу імені В.М. Корецького.

У рамках виставки-форуму «Правники – суспільству», яка проходитиме з 12 по 14 грудня у приміщенні Київського планетарію, що по вул. Великій Васильківській, 57/3, буде організовано надання безоплатної первинної правової допомоги усім бажаючим та проведено майстер-класи провідних юристів.

Як і минулого року, окрім фахівців апарату Міністерства юстиції та головних управлінь юстиції у Київській області та місті Києві, юридичних фірм та юридичних клінік вищих навчальних закладів, у виставці-форумі «Правники – суспільству» візьмуть участь представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної інспекції України з питань праці, Антимонопольного комітету України, Державної виконавчої служби України, Державної пенітенціарної служби України та Державної реєстраційної служби України.

Правова освіта є одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства юстиції України. Цього року до консультування населення під час виставки-форуму долучаться також ще й фахівці Міністерства освіти і науки України, Пенсійного фонду України, Міністерства доходів і зборів України, інші.

Медіа-підтримку Всеукраїнського тижня права забезпечуватимуть Інформаційне агентство «ЛІГА.ЗАКОН», газети «Юридичний вісник України», «Юридична газета» та загальнодержавний науково-практичний журнал «Бюлетень Міністерства юстиції України», а також інші ЗМІ.

версія для друку