українська російська англійська
У Москві відбулися переговори з питань українсько-російського торговельно-економічного співробітництва
05.12.2013 | 09:42
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

4 грудня 2013 р делегація Українського Уряду під керівництвом Віце-прем’єр-міністра України Юрія Бойка здійснила робочу поїздку до Москви, де провела переговори з представниками Уряду Російської Федерації під керівництвом Першого заступника Голови Уряду РФ Ігоря Шувалова щодо розвитку торговельно-економічного співробітництва та співпраці в інфраструктурних проектах і енергетиці.

Юрій Бойко та Ігор Шувалов також зустрілися з Прем’єр-міністром Російської Федерації Дмитром Медведєвим.

Серед питань щодо спільної реалізації інфраструктурних проектів розглядалися, зокрема, перспективи будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

Сторони також обговорили вирішення проблемних питань постачання до Російської Федерації української продукції, зокрема її митного оформлення. Обговорювалося зняття проблемних питань при постачанні української кондитерської, м’ясо-молочної продукції, питання сертифікації у РФ українських залізничних вагонів, відновлення постачання на російський ринок української трубної та іншої продукції.

Серед питань розвитку виробничої кооперації на переговорах розглядалася співпраця у галузі авіаційної промисловості, космічній галузі, суднобудуванні, машинобудуванні та інших напрямках.

Сторони обговорили реалізацію спільних проектів щодо створення космічних систем і ракетної техніки, зокрема важких ракет-носіїв, розширення українсько-російського співробітництва з дослідження космічного простору, реалізацію проектів «Морський старт» і «Наземний старт» .

Серед питань у галузі суднобудування розглядалася співпраця російських підприємств з українськими заводами, зокрема ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара» та «Чорноморським суднобудівним заводом». Обговорювалася також спільна реалізація проекту з будівництва газовозів і траулерів за участі українських і російських підприємств.

Серед основних напрямків українсько-російської співпраці в авіаційній галузі розглядалися проекти кооперації у виробництві регіональних літаків сімейств Ан-148/Ан-158, схема кооперації та графік спільних робіт за програмою військово-транспортного літака короткого зльоту і посадки Ан-70, відновлення серійного виробництва модернізованого транспортного літака Ан-124-100 «Руслан» - Ан-124-200 для потреб оборонно-промислових комплексів України та Росії.

Сторони також обговорили питання військово-технічного співробітництва, питання технічного регулювання і технічних регламентів та низку інших актуальних питань торговельно-економічного співробітництва України і Росії.

 

версія для друку