українська російська англійська
МОН видало рекомендації вузам з метою забезпечення гарантованих Конституцією України прав студентів
05.12.2013 | 09:33
Прес-служба Міністерства освіти і науки

4 грудня під керівництвом народних депутатів України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірини Фаріон, Ігоря Мірошніченка та інших відбулося пікетування Міністерства освіти і науки студентами вищих начальних закладів та представниками Студентської координаційної ради. Близько 500 осіб прийшли до Міністерства з вимогами припинити репресії, які начебто чинить МОН проти студентів-учасників Євромайдану. 

Під час зустрічі представники Студентської координаційної ради передали Першому заступнику Міністра Євгену Сулімі заяву з вимогами на ім’я Міністра освіти і науки Дмитра Табачника.

Спілкуючись з представниками студентських організацій, Євген Суліма підкреслив, що ніяких утисків та репресій на студентів не вчинялося. Він зазначив: «Сьогодні перед Міністерством стоїть близько 500 осіб. Скажіть будь-ласка, якщо б були наслідки вже починаючи з п’ятниці минулого тижня, або з понеділка, то у нас вже давно з’явилися конкретні факти, а не тільки розмови».

Перший заступник Міністра підкреслив, що, в той же час, існують приклади наказів ректорів, які взагалі заявили, що пропущені дні, у випадках участі у демонстраціях, не вважаються неповажною причиною.

«І я це теж знаю, і на сьогодні ці накази ніхто не відміняв, і перш за все ми ратуємо, що повинна бути автономія ВНЗ і, по-друге, є вчена рада, яка приймає рішення. Київський національний університет імені Тараса Шевченка – яскравий тому приклад», – підкреслив Євген Суліма.

Зокрема, він зазначив, що офіційна позиція Міністерства сьогодні реалізовується кожним навчальним закладом на рівні ректорів, які вже зробили заяви і наголосили на конституційних правах кожного студента, та підкреслив, що кожен приймає особисто власне рішення, і існує одна вимога – це берегти своє життя і здоров’я. 

Керівництво Міністерства запросило народних депутатів України та представників студентства сісти за стіл переговорів для обговорення вимог, які висували мітингувальники з метою їх подальшого вирішення.

Під час переговорів досягнуто домовленості щодо підписання наказу, який би забезпечував конституційні права студентства вільно висловлювати, формувати свої думки та збиратися для мирного їх вираження та гарантувати, що жодних протиправних дій чи репресій до тих, хто бере участь у мирних мітингах не буде.

У свою чергу, від імені керівництва МОН Євген Суліма висловив обурення щодо трагічних подій, які сталися в ніч з 29 на 30 листопада на Майдані Незалежності, вважаючи, що насильницькі дії до мирних громадян не повинні мати місце.

Для більшої координації спільних зусиль сторони домовилися про обмін прямими контактами між Першим заступником Міністра освіти і науки та членами Студентської координаційної ради, що сприятиме більш плідним результатам співпраці, аніж заочне спілкування через Інтернет-ресурси та засоби масової інформації.

Євген Суліма звернувся до представників Студентської координаційної ради про неприпустимість насильницьких дій та порушень правопорядку в гуртожитках та біля навчальних корпусів вищих навчальних закладів під час проведення акцій, які проводяться Студентською координаційною радою. Прикрі випадки, які сталися в гуртожитках Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та біля навчальних корпусів Київського національного університету будівництва і архітектури, не повинні повторитися.  Про них свідчать офіційні інформаційні повідомлення на сайтах цих навчальних закладів.

Звертаючись до студентів, Євген Суліма заспокоїв їх та підкреслив: «Міністерство освіти і науки відкрите до діалогу та вирішення тих питань, які виникають у студентів. Міністерство впродовж трьох років створювало й продовжує створювати сприятливі умови для розвитку українського освітнього  простору. І тому, я просив би не лише слухати та йти за тими політиками, які працюють заради своїх партійних інтересів, а перш за все розуміти, що Україна у нас одна, мета у нас одна – створення сприятливих умов для життя, навчання та подальшого курсу на європейську інтеграцію».  

На підтвердження своїх слів Перший заступник Міністра Євген Суліма підписав наказ від 4 грудня 2013 року № 1694 «Питання забезпечення гарантованих Конституцією України прав» з текстом якого погодилися активісти Студентської координаційної ради. Наказ відразу було оприлюднено на офіційному веб-сайті МОН та виголошено Першим заступником Міністра перед студентами-мітингувальниками, які очікували на цей документ.

Виголошення тексту наказу студенти зустріли оплесками.

Євген Суліма поінформував присутніх, що «якщо будуть факти утисків з боку керівництва вищих навчальних закладів, ми домовилися зі Студентською координаційною радою щодо підтримки постійного діалогу і вивчення всіх таких фактів разом». У відповідь студенти зазначили, що такі спільні дії свідчать про те, що українська освіта є європейською.

У підсумку зустріч керівництва Міністерства освіти і науки та студентської молоді закінчилося спільним виконанням Гімну України. 

 

 

 

 

версія для друку