українська російська англійська
Геннадій Темник провів зустріч зі студентами КНУБА
05.12.2013 | 09:45
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Подальший розвиток і будівельної галузі, і галузі житлово-комунального господарства розглядається виключно в контексті євроінтеграції. На цьому наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник на зустрічі зі студентами Київського національного університету будівництва і архітектури.

За його словами, реформи, започатковані в 2010 році Президентом України, спрямовані на модернізацію української економіки, на зміцнення її конкурентоспроможності.

Геннадій Темник повідомив, що Мінрегіон сьогодні працює над дослідженням моделей житлово-комунального господарства у розвинених країнах. За технічним завданням міністерства, німецьке товариство з міжнародного співробітництва (GIZ) до кінця лютого 2014 року надасть матеріали дослідження моделей ЖКГ за напрямками: житлова політика, поводження з твердими побутовими відходами, водозабезпечення та водовідведення, теплозабезпечення.

«У реформуванні ЖКГ ми опираємося на кращий європейський досвід. Якісні перетворення в галузі – це завдання не одного року і не лише міністерства. Всі повинні об’єднатися навколо важливої для кожної людини і для всієї країни реформи житлово-комунального господарства. Всі повинні над цим працювати. І це саме та реформа, де кожен повинен починати з себе, зі своєї квартири, свого будинку, під’їзду… І тоді, на моє переконання, створивши «європу» у власному домі, нам легше буде рухатися євроінтеграційним шляхом», - сказав Міністр.

Він підкреслив, що сьогодні триває робота над формуванням нормативної бази, спрямованої на розвиток ЖКГ. Такі важливі законопроекти, як про управління багатоквартирним будинком та про особливості права власності у багатоквартирному будинку розроблені на основі досвіду європейських країн. З прийняттям цих законів ми зможемо зробити вагомий корок вперед в реформуванні галузі.

Будівельна галузь, за словами Геннадія Темника, здійснює необхідні кроки для інтеграції у європейський нормативно-правовий простір. Починаючи з 2014 року в Україні паралельно з національною гілкою нормативної бази буде діяти нормативна база, що застосовується в країнах ЄС.

«Мова йде, перш за все, про нормативну базу, яка пов’язана з безпекою будівель і споруд як при зведенні об’єктів, так і при їх експлуатації. На сьогодні міністерством затверджені 58 частин єврокодів для розрахунку всіх видів будівельних конструкцій, а також національні додатки, які враховують особливості України – снігові, вітрові навантаження тощо», - прокоментував Міністр. Крім того, за його словами, Міністерством розроблено законопроект «Про технічний регламент будинків, будівель, споруд, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та будівельних виробів», який повністю відповідає 305 технічному регламенту Європейського Парламенту та Ради. Законопроект вже схвалений Урядом і поданий на розгляд Верховної Ради України.

«З прийняттям цього закону, в Україні буде існувати нормативно-правовий простір, який має місце сьогодні в країнах ЄС. З введенням цієї гілки, у 2014 році в будівельній галузі Україні припиняють діяти всі нормативні документи, прийняті за часів Радянського Союзу», - сказав Геннадій Темник. Він додав, що ця складова теж сприяла тому,  у рейтингу Світового банку DoingBusiness 2014 за індикатором «Отримання дозволів на будівництво» Україна піднялася на 145 пунктів – зі 186 на 41 місце.

Міністр також поінформував студентів про ситуацію на ринку будівельних матеріалів. За його словами, на сьогодні Україна експортує 72% будматеріалів та виробів у країни СНД, а 80% будматеріалів імпортується з країн ЄС.

«І якщо ми говоримо про євроінтеграцію, ми, в першу чергу, маємо  розуміти, що стане з нашими виробниками, куди вони збуватимуть свою продукцію? Ми не можемо втратити важливі для українських виробників ринки, інакше отримаємо закриття підприємств, безробіття і соціальну напругу в суспільстві», - сказав Міністр, додавши, що сьогодні ведеться робота над технічним переоснащенням виробництв з тим, щоб підвищити якість продукції та розширити її асортимент. 

Студенти у спілкуванні з Міністром висловили свою підтримку діям Уряду України. Вони звернулися з проханням до очільника Мінрегіону зробити зустрічі зі студентами традиційними і таким чином постійно підтримувати діалог.

версія для друку