українська російська англійська
Частка Вінниччини у загальнодержавному обсязі капіталовкладень становить 2,4%
05.12.2013 | 09:55
Вінницька ОДА

Як повідомило головне управління статистики у Вінницькій області, за рахунок усіх джерел фінансування підприємствами та організаціями регіону за цей рік освоєно 4066,4 млн. грн. капітальних інвестицій, що у порівняних цінах на 22,0% більше, ніж за відповідний період попереднього року.

Найвагомішу частку  капітальних інвестицій (99,6% загального обсягу) освоєно в матеріальні активи, з яких у будівлі та споруди – 45,4% усіх інвестицій, у машини, обладнання та інвентар і транспортні засоби – 50,8%.

Головним джерелом інвестування залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 52,4% загального обсягу капітальних інвестицій.

Найбільшу частку капітальних інвестицій (48,8%) освоєно підприємствами промислових видів діяльності, обсяги яких порівняно

з січнем-вереснем 2012р. зросли в 3,2 раза. 

Інвестиції підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря збільшились на 22,1%. Підприємства переробної промисловості збільшили обсяги освоєння капітальних інвестицій у 4,1 раза.

На таку тенденцію вплинула діяльність  підприємств з таких видів економічної діяльності, як виробництво автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів – у 61,3 раза, виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів у 5,2 раза, виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів у 3,4 раза, виробництво машин та устатковання не віднесених до інших угрупувань – у 3,0 раза, виробництво хімічних речовин і хімічної продукції у 2,6 раза.

Капітальні інвестиції у житлове будівництво становили 862,8 млн. грн. (21,2% від загального обсягу).

 

версія для друку