українська російська англійська
З березня заборгованість із заробітної плати скоротилася на понад 111 млн. грн.
05.12.2013 | 10:00
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Починаючи з березня, заборгованість із заробітної плати в Україні скоротилася на 111,8 млн. грн. або на 10%. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час засідання Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат.

«Починаючи з березня цього року, ми маємо позитивну динаміку скорочення заборгованості із заробітної плати, – за цей період вона зменшилася на 111,8 млн. грн. або на 10%», – сказала Наталія Королевська.

Крім того, за словами Міністра, скоротилася також кількість підприємств, які мали таку заборгованість: на сьогодні їх на 571 менше, ніж на початок року. Водночас, за словами Наталії Королевської, існує багато питань, які потребують якнайшвидшого реагування. Одне з них – стан погашення заборгованості на підприємствах, які підпорядковані центральним органам виконавчої влади.

«За даними щотижневого моніторингу, сума заборгованості із заробітної плати на державних підприємствах станом на 2 грудня цього року склала 428,6 млн. грн. При цьому у порівнянні з початком року сума боргу зменшилася на 31,4 млн. грн. або на 7,3%», – сказала вона.

Як зазначила Наталія Королевська, найбільші суми заборгованості на підприємствах Державного концерну «Укроборонпром», Фонду держмайна, Мінпромполітики, Міненерговугілля, Мінінфраструктури та ще 10 центральних органів виконавчої влади.

«Заборгованість із заробітної плати цих підприємств на зазначену дату складає 99,2% від загальної суми заборгованості підприємств центральних органів виконавчої влади», – сказала вона.

На завершення наради Міністр наголосила на необхідності активізувати роботу з погашення заборгованості із заробітної плати, що передбачено відповідними завданнями Прем’єр-міністра Миколи Азарова. Крім того, Наталія Королевська нагадала, що нещодавно Мінсоцполітики презентувало пакет першочергових заходів з посилення соціального захисту громадян. Одним з блоків цього пакету були якраз першочергові заходи з погашення зарплатних боргів. «Проект відповідної постанови вже пройшов погодження в центральних органах виконавчої влади і сьогодні був відправлений на розгляд Кабінету Міністрів», - повідомила Міністр.

 

версія для друку