українська російська англійська
Заява Діючого Голови ОБСЄ, Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари
05.12.2013 | 10:20
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Я щиро вітаю усіх учасників 20-го засідання Ради Міністрів ОБСЄ. Протягом року Українське Головування докладало багато зусиль, закладаючи необхідне підгрунтя для успішного проведення цієї події, сприяло реалізації збалансованого та всестороннього порядку денного переговорів та співробітництва в рамках ОБСЄ, щоб уможливити прийняття важливих рішень в усіх трьох вимірах Організації. Вірю, що втілення у життя наших пропозицій щодо рішень у Києві посилить ОБСЄ та забезпечить виконання відповідних зобов’язань усіма державами-учасницями.

Цьогорічне засідання Ради Міністрів проходить на тлі мирних публічних демонстрацій у Києві, які підтверджують додержання Україною прав людини та основоположних свобод, включаючи свободу висловлювання, свободу зібрань та об’єднань. Так як велика кількість гострих політичних питань виникає у національному порядку денному, надзвичайно важливо, що вони порушуються Урядом та опозицією шляхом мирного діалогу без застосування сили або гострої полеміки та без зовнішнього втручання. Мирний політичний діалог та заходи, здійснювані у відповідності до національного законодавства, є єдиним дієвим шляхом, що відповідає інтересам стабільної та процвітаючої України.

Я висловлюю глибокі співчуття стосовно нещодавніх випадків застосування сили, які нині ретельно розслідуються. Розслідування покликане підтвердити, що громадяни України користуються своїми конституційними правами, а журналістська діяльність є безпечною, що є надзвичайно важливим для розвитку демократичного суспільства.

 

версія для друку