українська російська англійська
Відбулася зустріч і переговори Прем'єр-міністра України з Міністром закордонних справ Німеччини
05.12.2013 | 11:27
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У рамках 20-го засідання Ради Міністрів ОБСЄ відбулася зустріч і переговори Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з Міністром закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле.

Микола Азаров підкреслив, що протягом року Україна активно працювала в структурах ОБСЄ, підтримувала і висувала ініціативи на розв’язання гострих проблем, якими займається ОБСЄ.

Глава Уряду переконаний, що ОБСЄ є дуже цінною і важливою площадкою для переговорів з різних питань і врегулювання різних проблем.

У свою чергу Міністр закордонних справ Німеччини привітав «успішне головування України в ОБСЄ». Також він підтвердив чітку позицію Німеччини: «Ми хочемо бачити Україну на борту Європи. Двері відчинені».

Ґідо Вестервелле окремо наголосив на чіткій позиції Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель, яку вона публічно висловила: «Ми відкриті до продовження необхідної підготовки для підписання Угоди про асоціацію».

Микола Азаров запевнив, що європейські реформи продовжуються, європейська інтеграція України не зупиняється, Україна лише взяла час для врегулювання надзвичайно серйозних економічних ускладнень, які сильно послаблювали б позицію України в європейському партнерстві.

Він підкреслив, що таке вимушене рішення було розчаруванням і для української влади. «Але ми твердо домовилися продовжити підготовку підписання», - додав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр України заявив, що питання, які викликали вуличні протести, практично відсутні, і тому зараз необхідно повернути ситуацію до нормального правового розвитку, до роботи.

На жаль, цьому перешкоджають певні екстремістсько налаштовані сили, і екстремістів треба виключити з формування порядку денного для врегулювання ситуації.

Микола Азаров підкреслив: «Партнером для ЄС для європейської інтеграції України є чинна влада, яка максимально виконала параметри для підписання Угоди, і аж ніяк не можуть бути партнерами в євроінтеграції нацисти, екстремісти і злочинці».

Міністр висловив переконання, що ситуація буде врегульована мирно, передав готовність як Німеччини, так і європейських структур в необхідності надати допомогу в регулюванні цієї ситуації.

Прем’єр-міністр передав офіційне запрошення Федеральному канцлеру Німеччини Ангелі Меркель відвідати Україну.

версія для друку