українська російська англійська
У лютому буде розпочато нові форвардні закупівлі
05.12.2013 | 12:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

З лютого Державна продовольчо-зернова корпорація розпочне закупівлі зерна майбутнього врожаю. Планується, що державний оператор закупить понад 1 мільйон тонн збіжжя за форвардними контрактами та ще 1 – за спотовими. Здебільшого це буде кукурудза, яку активно купують торговельні партнери України. Загалом же на форвардні та спотові закупівлі планується виділити близько 4 мільярдів гривень. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк в інтерв’ю інформаційному агентству «УНІАН».

«Форвардну програму ДПЗКУ розпочне у лютому 2014 року і планує під час неї закупити понад 1 мільйон тонн зерна. Також 1 мільйон тонн буде закуплено за спотовими контрактами. Враховуючи те, що експортні контракти корпорації орієнтовані, здебільшого, на кукурудзу, то в основному її і будемо закуповувати. Загалом на форвардні та спотові закупівлі зернових ДПЗКУ зможе виділити до 4 мільярдів гривень», − повідомив глава відомства.

Також Микола Присяжнюк раніше повідомляв, що до форвардних закупівель приступив і Аграрний фонд. Він планує законтрактувати 1,2 мільйона тонн зерна врожаю 2014 року, зокрема продовольчої пшениці, жита та фуражного ячменю. Загалом Аграрний фонд може спрямувати на форвардні закупівлі близько 2 мільярдів гривень. «На сьогодні Аграрний фонд вже розпочав закупівлі – у його планах закупити 1 мільйон 200 тисяч тонн зерна.

Це допоможе гарантувати забезпечення продовольчої безпеки, а також мінімізувати цінові коливання на внутрішньому ринку. Окрім цього, такі механізми дають можливість доступу аграріїв до більш дешевих коштів у період високих відсоткових ставок комерційних банків», − заявив Міністр.

 

версія для друку