українська російська англійська
Використання альтернативних джерел енергії - частина комплексної програми з енергозбереження Укрзалізниці
05.12.2013 | 12:40
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

У галузі залізничного транспорту України впроваджують інноваційні енергозберігаючі технології з використанням альтернативних відновних джерел енергії. Використання альтернативних джерел енергії є частиною комплексної програми з енергозбереження Укрзалізниці.

Останнім часом збільшується кількість підрозділів, де залізничники застосовують геліосистеми для забезпечення гарячого водопостачання галузевих підприємств. Сонячну енергію активно використовують на Придніпровській та Одеській залізницях.

У 2014 році планують встановити 3 геліосистеми у кримських підрозділах Придніпровській залізниці: на дільницях водопостачання будівельно-монтажного експлуатаційного управління БМЕУ- 6. Геліосистеми запрацюють на станціях Джанкой, Керч та Айвазовська. У БМЕУ- 6 першу геліосистему застосували восени 2013 року у Сімферополі. За допомогою цієї інноваційної технології розраховують заощадити 16 тис. гривень на рік. Геліосистема використовується для цілорічного автономного забезпечення працівників підприємства гарячою водою.

У Сімферополі подібна геліосистема з 2011 року працює у локомотивному депо. Окрім того, на Придніпровській залізниці сонячні батареї використовують з 2009 року у пансіонаті «Прибій» у Феодосії.

Геліосистеми економічно вигідні, екологічно безпечні і є альтернативою обмеженим природним ресурсам. Використання сонячних батарей практично не забруднює навколишнє середовище. За даними фахівців, викиди при роботі геліосистем за півроку становлять 2,3 кг пилу, тоді як викидали в атмосферу від традиційних джерел становлять 467 кг пилу. До того ж немає викидів чадного газу.

Геліосистеми вже довели свою ефективність на підприємствах Одеської залізниці. Зокрема, з 2003 року сонячні батареї використовуються для підігріву води в локомотивному депо «Одеса-Застава 1» (на дахах цехів встановлені 24 сонячних колектори загальною площею 60 квадратних метрів). У 2005 році геліосистема була встановлена в депо «Арциз» - 30 сонячних колекторів замінили вугільну котельню. А в 2007 році геліоустановку почали експлуатувати на Херсонській механізованій дистанції вантажно-розвантажувальних робіт.

Окрім використання сонячних батарей, у галузі впроваджуються також інші інноваційні технології. Зокрема, розвивається галузева телемедицина та дистанційне підвищення професійного рівня кадрів за допомогою Інтернет-ресурсів. Для віддалених занять створено інформаційний портал, і цього року близько 150 залізничників вже змогли оцінити ефективність такого виду навчання.

версія для друку